Деякі захворювання свиней не тільки швидко передаються від однієї тварини до іншої, але і можуть викликати практично 100% смертність без належного лікування
Уявити Україну без тваринницької галузі – свинарства просто неможливо. Але всі власники тваринницьких ферм на особистому досвіді переконалися, що бізнес у даній галузі тваринництва дуже швидко і легко може перетворитися з досить прибуткового на абсолютно нерентабельний. На шляху тварини, від самого народження до вибуття зі стада, може зустрітися безліч небезпечних хвороб, які без кваліфікованої діагностики та правильного лікування викликають зупинку у зростанні, зниження ваги і навіть смерть.

Геморагічний ентерит свиней – це інфекційне захворювання, першою та основною ознакою якого виступає розлад шлунка. У проносі часто спостерігається велика кількість слизу та кров. Виникнення хвороби не рідкість на фермах, де не дотримуються санітарних норм. Особливо страждає від геморагічного ентериту молодняк у віці до півроку, а також на захворювання схильні і дорослі особини. Економічна шкода від цього захворювання становить до 100% серед молодих особин і до 50% у дорослих. Перехворілі тварини залишаються носіями захворювання протягом 5 місяців.

Геморагічний ентерит свиней передається аліментарним шляхом. Внаслідок інших шлунково-кишкових захворювань, внаслідок зниження секреторної та бар'єрної функції кишечника, ймовірність зараження збільшується у кілька разів. Найчастіше джерелом геморагічного ентериту виступає хвора тварина, рідше – підстилка, корм, вода, забруднена гноєм.

Після 3 до 7 днів перша ознака захворювання проходить, а йому на зміну приходить підвищення температури, зниження апетиту. У результаті захворювання в кишечнику накопичуються токсичні речовини, які є продуктом життєдіяльності B. hyodysenteriae. Як результат – почервоніння слизової оболонки, некрози, інтоксикація, порушення обміну речовин.

Лікування повинно проводитись фахівцем із призначенням препаратів, що містять Тіамулін гідрогенфумарат. Тіамізол якраз і є таким засобом, який ефективно впливає на збудника геморагічного ентериту та викликає одужання тварини, менш ніж через тиждень.

Діюча речовина Тіамулін ефективно при інфекціях, викликаних Mycoplasma hyopneumoniae та Mycoplasma hiorhinis. Ензоотична пневмонія (мікоплазмоз) успішно піддається лікуванню препаратом Тіамізол. Просте використання як добавка до питної води свиней робить Тіамізол зручним у застосуванні засобом.

Ензоотична пневмонія передається респіраторним та внутрішньоутробним шляхом. Найбільш схильний до захворювання молодняк, смертність у цій категорії становить до 15%. Носіями можуть бути хворі та перехворілі тварини, в організмі яких мікоплазми зберігаються 13-15 місяців. Захворювання характеризується виділеннями з носа, кашлем та підвищенням температури до 40,5 ° С, зниженням апетиту. Пізніше з'являється сильна задишка, безперервний сухий кашель

При ензоотичній пневмонії, крім запалення легенів та серозних покривів, знижується функція відтворення у свиноматок.

Захист від зараження включає комплекс санітарних і ветеринарних заходів, таких як: дотримання норм утримання тварин, збалансоване харчування, підвищення захисних функцій організму, за рахунок уникнення стресових ситуацій, та ін.