Ефективне лікування органів дихання молодняку корови має проводитись за допомогою комплексної терапії
Перші дні життя будь-якої новонародженої тварини - це дуже важливий і складний етап завершення формування органів і систем, розвитку та пристосування до умов навколишнього середовища, які відрізняються від тих, до яких вона звикла. Тому, не дивно, що організм, що не зміцнів, часто може страждати від розвитку всіляких захворювань. Найбільш схильні до виникнення різних хвороб - дихальна і травна системи молодої тварини.

Якісний догляд за новонародженим та уважне ставлення до всього, що може його стосуватися, з великою ймовірністю можуть гарантувати стабільне зростання та розвиток здорової тварини. Профілактика займає набагато менше часу та сил, ніж лікування захворювання.

Одним із небезпечних захворювань для молодняку корови, яке зустрічається досить часто, можна назвати бронхопневмонію. Для цієї хвороби характерне запалення бронхів та легень. Не своєчасне лікування може спричинити глибокі і, в деяких випадках, незворотні порушення в роботі дихальної системи.

  Поділяють кілька стадій перебігу бронхопневмонії у телят:

1. Гостра течія - характеризується млявістю, нездужанням, задишкою, зниженням апетиту, триває близько тижня. За кілька днів після розвитку хвороби піднімається висока температура;

2. Підгострий - характеризується зниженням апетиту, затримкою в зростанні та розвитку. Виникає вологий кашель і задишка, надвечір піднімається температура. Тривалість – близько місяця;

3. Хронічне – характеризується помітним відставанням у зростанні, суттєвим недобором ваги, постійним кашлем, виділеннями зносу, стабільною температурою, відмінною від норми приблизно на 1 градус.

При виявленні перших ознак захворювання серед телят варто негайно звернутися до ветеринара, який зможе поставити правильний діагноз. Рекомендується утримувати тварин окремо, а за відсутності такої можливості, відокремити телят з ознаками захворювання на окремий бокс, а краще приміщення.

Лікування бронхопневмонії телят, в основному, виробляють антибіотиками, але останніми роками відзначається зниження ефективності від застосування даних препаратів. Тому є сенс розглядати й інші варіанти, які від традиційних.

Як додаткову терапію необхідно застосовувати протизапальні засоби. До таких препаратів можна віднести Фіточай "Квіти та трава Ромашки", який дозволить суттєво покращити стан тварини, уникнути розростання вогнища запалення, а незабаром і зовсім його зменшити.

В останні роки відзначається висока результативність лікування респіраторних захворювань за допомогою фітонастоїв та інгаляцій з використанням протимікробних засобів.