Респіраторні захворювання сільськогосподарського птаха та кролів спричинені чутливими до Енрофлоксацину бактеріями.

Відсутність належного лікування респіраторних захворювань у сільськогосподарських тварин, таких як: кури, індики та кролі, спричиняє не лише зниження продуктивності, маси тіла, а й, у деяких випадках, смерть. Респіраторні захворювання можуть бути спричинені різними бактеріями. Але, попри все це, первинні ознаки захворювання, переважно, схожі між собою. У кролів та птиці з'являються трахеальні хрипи, кашель, задишка, виділення з носа, рідше очей. Вторинними ознаками є зниження ваги у кролів, а у птиці - ще й зменшення кількості відкладених яєць.


Деякі збудники респіраторних захворювань у сільськогосподарських тварин

1. Mycoplasma gallisepticum (MG) стає причиною виникнення хронічної респіраторної хвороби курчат та інфекційного синуситу у індичат. В економічному сенсі захворювання, які викликані MG, вважаються одними з найбільш дорогих. Надзвичайно важливо починати лікування за перших ознак захворювання. Або ймовірність зниження яйцекладки, якості тушок та збільшення витрат на лікування неймовірно велика.
Захворювання викликані MG передаються при контакті з хворим птахом, через забруднені повітряно-краплинним шляхом пил і пух. Уникнути інфікування в зграї великої кількості птахів досить складно. Тварини, що перехворіли на захворювання викликані Mycoplasma gallisepticum набувають деякого імунітету. Проте, птахи можуть і залишитися носіями інфекції, і навіть передавати її через яйце потомству.
2. Escherichia coli (Е. coli) - бактерія, яка у птахів нерідко викликає вторинний інфекційний процес. Часто виникає на тлі захворювань, викликаних MG, коли імунітет господаря ослаблений. Бактерія Е. coli стає причиною розвитку аеросакуліту, хронічної респіраторної хвороби, пневмонії.
Факторами зараження Е. coli можуть бути: брудна вода, хворі тварини, погана вентиляція у місцях утримання птахів, не дотримання правил утримання тварин, не якісний корм.
3. Pasteurella multocida (PM) – виступає відомою причиною респіраторних захворювань та смерті кролів. При гострому перебігу хвороби, викликаної PM, без належного лікування, смерть тварини може наступити через 1-3 дні. PM викликає пневмонію, інфекції носових пазух та синусит.
Зараження відбувається при контакті з хворою твариною, через заражену воду та виділення з носа у кролів. У вологому середовищі PM не вмирає до двох днів. При сильному імунітет тварини можливе самовилікування, але навіть після зникнення ознак захворювання в організмі кролю можуть залишитися PM.


Всі захворювання, викликані вищеописаними мікроорганізмами, з успіхом піддаються лікуванню препаратом Енросол.

Діючою речовиною препарату Енросол є Енрофлоксацин. Енросол - це високоефективний засіб при респіраторних захворюваннях, викликаних Mycoplasma gallisepticum, Escherichia coli та Pasteurella multocida.
Простий спосіб застосування препарату як добавка в питну воду курей, індиків і кролів забезпечує його високу ефективність і результативність. Готовий розчин (вода+Енросол) має всі лікувальні властивості протягом доби. Курс лікування препаратом становить 5 днів. Енросол несумісний з іншими лікарськими засобами. Його застосування з профілактичною метою є неприпустимим. Призначення препарату повинен проводити лише кваліфікований фахівець після діагностики захворювання тварини.