Використання ЗЦМ на тваринницьких фермах обумовлено низкою економічних чинників та природних особливостей молодняку
Вже більше, ніж півстоліття, вчені у всьому світі займаються питанням штучного вигодовування сільськогосподарських тварин. І, з часом, було виділено ідеальну форму продукту, який є чудовим замінником незбираного молока (ЗЦМ). Використання ЗЦМ у тваринництві обумовлено низкою економічних чинників та природних особливостей молодого організму, що росте.

На вирощування одного теля може бути витрачено від 10 до 20% молока, яке виробляє корова за рік. Таким чином, річний обсяг молока, отриманий від однієї корови, може бути витрачений на вигодовування 5-10 телят. Ці цифри говорять про те, що приблизно 15% корів є "годувальницями", а їхнє молоко не приносить фермі жодного економічного прибутку. Але, незважаючи на всі ці дані, вигодовування здорових телят повинне проводиться на найвищому рівні і, донедавна, вважалося, що коров'яче молоко не має аналогів і є найціннішим для молодняка, що підростає.

Перше молоко, а точніше молозиво, не замінить новонародженому теляти ніякого ЗЦМ. Обмежувати молоду тварину в її першій їжі не варто. ЗЦМ від початку годівлі вводять лише крайніх випадках. Після першого тижня після отелення, корова починає давати вже не молозиво, а звичайне молоко і в деяких випадках телят вже можна переводити на ЗЦМ. Переклад здійснюється поступово щонайменше протягом трьох днів.

Крім економічної складової використання ЗЦМ, коли для вигодовування телят використовують замінник, а молоко продають, є інша. Переклад телят на ЗЦМ сприяє швидшому переходу тварин на грубі корми, що, своєю чергою, лише позитивно позначається на розвитку та наборі ваги молодняком.

У вигляді ЗЦМ необхідно використовувати тільки якісні аналоги, які мають ряд переваг та переваг:

1. Щоденне приріст може досягати 1 кг на день;

2. Здорове та повноцінно розвинене теля вагою не менше 180 кг у віці 6 місяців;

3. Правильно сформована травна система у ранньому віці;

4. Реальна економія витрачених коштів у вирощування телят;

5. У ЗЦМ постійний склад, який не змінюється, як у звичайного молока;

6. Скорочення кількості захворювань (паратуберкульоз, лейкоз, сальмонельоз) та проблем пов'язаних з отриманням молока від корів, які хворі на мастит;

7. Повна безпека, у той час як у звичайному молоці, особливо збірному, можуть траплятися антибактеріальні засоби;

8. Швидше перетравлюється і легше засвоюється;

До складу ЗЦМ можуть додаватись вітамінно-мінеральні комплекси, які забезпечують організм поживними речовинами. Вводити до раціону телят необхідно лише високоякісні замінники, які забезпечують повноцінний розвиток молодих тварин.