Респіраторні захворювання розвиваються здебільшого швидко і тривають недовго. Вони зачіпають насамперед органи дихальної системи. Джерелом захворювання виступає вірус, який передається повітряно-крапельним шляхом. Самі по собі респіраторні захворювання не такі страшні, але вони можуть викликати більш серйозні хвороби, такі як: отит, запалення легенів, ураження серця. У деяких випадках, при розвитку такого захворювання, у тварин можуть загостритися вже наявні хронічні хвороби.

Причини виникнення респіраторних захворювань

 1. Недотримання температурного режиму в місцях утримання тварин, переохолодження;
 2. Підвищена вологість у місці постійного перебування тварин;
 3. Високий вміст пилу в повітрі або його загазованість;
 4. Відсутність прогулянок у тварин;
 5. Незбалансоване харчування, особливо для молодих особин;
 6. Спільне перебування із застудженою твариною;
 7. Ослаблений імунітет.

Основними ознаками респіраторного захворювання виступають нежить, кашель, сльозоточивість, підвищена температура, озноб, млявість, відсутність апетиту. При появі перших же симптомів необхідно звернутися до ветеринара, який надасть кваліфіковану допомогу. Найчастіше, крім основного діючого препарату, такого як Гексазол, який використовують для комплексного лікування респіраторних захворювань, призначають і інші супутні. Важливо дотримуватися схеми лікування, складеної ветеринаром, і хвороба піде майже так само швидко, як і з'явилася.

Перебіг хвороби залежить від виду тварини:

 • легені коней не розділені на частки, складаються з великої кількості альвеол і кровоносних капілярів, але, разом з тим, сполучної тканини дуже мало. Така будова сприяє дуже швидкому поширенню запального процесу на всі легені, а без належного лікування - розвитку пневмонії в короткі терміни;
 • легені свиней розділені на частки і складаються з достатньої кількості сполучної тканини для того, щоб перебіг хвороби був менш стрімким. Симптоми захворювання слабо проявляються. Хвороба часто переходить у хронічну форму;
 • легені овець схожі за будовою з кінськими, тому й перебіг захворювання також стрімкий;
 • у представників великої рогатої худоби захворювання переноситься в основному легко, але потрібне тривале лікування.

Види респіраторних захворювань тварин
В основі класифікації респіраторних хвороб лежить анатомічна ознака. Згідно з нею відбувається поділ на дві великі групи. Перша - хвороби верхніх дихальних шляхів, друга - хвороби легень і плеври. До першої групи можна віднести бронхіт, риніт, трахеїт, ларингіт, гайморит, до другої - запалення легенів, плеврит.