Своєчасна вакцинація свиней дозволить скоротити втрати та збільшити прибуток
Найбільшою проблемою сучасного свинарства є синдром мультисистемного виснаження відлучених поросят. Причиною цього захворювання є цирковірус 2-го типу (ЦВС 2). Цирковірус є одним з основних збудників комплексу респіраторних захворювань свиней, пневмонії, їх виснаження, відставання у рості, ураження шкіри, жовтяниці та діареї. Вперше це захворювання було зареєстроване в Канаді і за 10 років воно поширилося по всьому світу. У Євросоюзі збитки від цирковірусної інфекції оцінюють у сотні мільйонів євро на рік.

Втрати від цирковірусу оцінюють:
* через загибель поросят на етапах вирощування та відгодівлі;

* Від недоотримання приросту маси поросят;

* від втрати через патологію репродукції;

* Від активного використання антибіотиків для контролю бактеріальних інфекцій.

Останніми роками у багатьох країнах вакцинація проти ЦВС-2 стала технологічним засобом профілактики. В Україні імунізація проти цього захворювання також практикується і на сьогоднішній день на українському ринку доступна інактивована вакцина проти цирковірусної інфекції свиней – Вакцина Про-вак Циркомастер. Вакцина вводиться внутрішньом'язово в ділянці шиї супоросним свиноматкам, а також поросятам за схемою, зазначеною в інструкції до препарату. Слід дотримуватися схем проведення вакцинації, оскільки її порушення може призвести до зниження ефективності імунопрофілактики цирковірусної інфекції.

Використання цієї вакцини дозволить Вам захистити поголів'я свиней від такого небезпечного захворювання. Чим більше виробників проводитимуть вакцинацію, тим менше використовуватиметься препаратів для лікування, що призведе до підвищення рентабельності виробництва. На думку багатьох вчених та власників господарств, вакцинація проти ЦВС 2 є виправданим вкладенням грошей у розвиток та благополуччя галузі.