Кормові дріжджі є аналогом протеїнових добавок, забезпечують організм тварини рядом корисних речовин, знижують потребу в основному кормі, забезпечують активніше зростання та розвиток.
Ефективною та екологічно чистою універсальною добавкою виступають кормові дріжджі. Кормові дріжджі складаються переважно з білка, призначені для додавання в раціон сільськогосподарських тварин. Виробництво кормових дріжджів пов'язане із використанням зернової барди. Це абсолютно натуральний продукт, який не містить барвників, стабілізаторів або ароматизаторів. Добавка багата на вітаміни та мінерали, відмінно поєднується з силосом та жомом, сумішами для тварин та концентратами.
Перевагами кормових дріжджів виступають:
1. Антитоксичний ефект;
2. Забезпечення організму тварин широким переліком вітамінів, мікро та макроелементів, амінокислот;
3. стимулювання імунної функції організму;
4. Відсутність у складі хлоридів;
5. Низький вміст небілкового азоту, що має велике значення у вирощуванні сільськогосподарського птаха;
6. Небезпека виникнення такого захворювання як кандидоз повністю виключена.
Кормові дріжджі на 30% складаються з білка, відсоток його засвоєння становить близько 90%. У той же час, як свідчить досвід, білки рослинного походження часто не засвоюються навіть на 70-80%.
Використання кормових дріжджів у щоденному раціоні тварин та птиці позитивно впливає на зростання, розвиток та продуктивність. По суті, кормові дріжджі виступають аналогом протеїнової добавки, вони стимулюють активний набір ваги тварин. Водночас покращуються і якісні характеристики:
1. М'ясо та яйця набувають насиченого смаку і стають більш поживними, знижується рівень холестирину;
2. Збільшується як віддача, а й жирність молока.
Регулярне використання кормових дріжджів дозволяє скоротити витрати корму приблизно на 15%. Кожна тонна кормових дріжджів заощаджує близько 6 тонн зерна, збільшує несучість на 25 тисяч яєць, молоковіддачу на 3 літри на день, кількість отриманого м'яса птиці на 1,5 тонни, свинини на 0,5 тонни, жирність молока на 0,3%.
Рекомендовані дози вживання кормових дріжджів на добу на 1 голову у відсотковому та кількісному співвідношенні:
1. Птах 3-5% від загальної кількості корму, дорослі особини – 5 г, курчата 2-3 г;
2. Свині 2-6%, свиноматки – 350 г, підсвинки на відгодівлі – 300 г, підсвинки племінні – 250 г;
3. ВРХ 2-5%, дорослі особини – 700 г, молодняк – 350 г, телята – 250 г.
Кормові дріжджі присутні в щоденному раціоні, стимулюють розмноження і частково запобігають відмінку молодняку, що скорочує рівень захворюваності особливо за таким захворюванням, як авітаміноз. Вони поживні, натуральні та доступні.