Цвітіння води.

Цвітіння води, як в акваріумах, так і у великих водоймах виникає з багатьох причин. Однією з основних і поширених причин цвітіння води є підвищення концентрації іонів і нітратів амонію. Ці речовини виділяються в процесі життєдіяльності риб і призводять до того, що вода в акваріумі або водоймі починає "цвісти", змінюючи свій колір і набуває неприємного запаху.

Способи боротьби з цвітінням:

  • Хімічний

В акваріум поміщають відомий усім пеніцилін, у кількості 10 тисяч ОД - одиниць дії на 1 літр води. Після цього у воду вводять ще додаткові дози пеніциліну в кількості вже 2,5 тисячі ОД на 1 літр води. За такого способу боротьби з мікроводоростями останні вмирають протягом тижня. Померлі водорості видаляють з акваріума за допомогою скляної трубки або гумового шланга.

Досить таки трудомісткий процес.

Так само ліквідувати цю проблему може допомогти наступний метод:

  • Біологічний

Помістіть в акваріум деяку кількість веслоногих ракоподібних - дафній. Ці самі дафнії з'їдають всі синьо-зелені водорості.

Але найпростіше не допускати появи цвітіння.

Найлегше і найякісніше це можна зробити за допомогою мінералу цеоліту.

Цеоліт - це мінерал, що з'явився мільйони років тому, в період, коли на дні океану відбувалися потужні вулканічні виверження.

Цеоліт - дивовижний природний мінерал, що має незвичайну здатність вбирати, утримувати і віддавати різні хімічні та поживні речовини, токсини та іони, залежно від потреб.

Цеоліт успішно застосовують в акваріумістиці, він показує чудові результати в боротьбі з цвітінням води і нормалізації мікрофлори акваріума.

Це недорогий і надійний природний сорбент, який широко застосовується для очищення води в ставках і акваріумах. Цей матеріал особливо ефективний у випадках, коли в акваріумі значно підвищується концентрація іонів і нітратів амонію.

Використання цеоліту дає змогу швидко відновити початкові якості води, забезпечити найкращі умови навіть для найвимогливіших мешканців. Цеоліт профілактує й усуває цвітіння води, зв'язує важкі метали та феноли, хлорорганічні сполуки, аміак, нітрати, регулює склад необхідних поживних речовин і стабілізує кислотність.

Цеоліт чудово поглинає неорганічні забруднювачі. Вода, профільтрована через цеоліт, містить у 9-12 разів менше мікробів, ніж вода, очищена через інші фільтри. Здебільшого цеоліт застосовується в якості покладів у фільтрах акваріумної води або в багаторазових мішечках, активно поглинаючи аміак і позитивно діючи на біологічну рівновагу акваріума. Завдяки цеоліту стабілізується рН води. Зменшення амонію запобігає бурхливому росту водоростей.

Оптимальною дозою цеоліту вважається застосування 1г на 1л.

Рекомендується періодично (1 раз на 1-3 міс) міняти цеоліт і регулювати його кількість залежно від ступеня забрудненості акваріумної води.

Можна використовувати в будь-якому фільтрі.

Завдяки цеолітам Ви легко забудете про цвітіння води. Ми даємо гарантію.