Фіточай "Кора дуба" є терпким засобом і дозволяє вилікувати розлад шлунка у молодняку корови.
У перші дні життя, теля тільки починає пристосовуватися до агресивних умов зовнішнього середовища і не завжди у новонародженого організму це виходить добре. Травна та дихальна система вважаються найбільш уразливими в період перших тижнів життя. Формування органів прокуратури та систем закінчується саме у цей час і від багатьох чинників.

Після народження у молодняку тільки починає встановлюватися правильний обмін речовин, а шлунок і зовсім працює не повну силу, тому ймовірність збоїв і порушень досить велика. У фермера чи персоналу, який займається доглядом та вирощуванням молодняку, має обов'язково бути правильний підхід до цього процесу.

Гострий розлад травного тракту у телят віком до 10 днів, отримав назву - диспепсія. У молозивний період новонароджені тварини вимагають найбільшої уваги з боку працівників ферми. Найчастіше, неуважність чи недбалість може стати головною причиною даної хвороби:

1. Чи не правильний раціон корови-матері. Використання у годівлі закислих, не якісних кормів;

2. Пізній запуск корови;

3. відсутність повноцінних щоденних прогулянок на свіжому повітрі;

4. Запізнення, більш ніж нам на 2 години, з першою випоювання молозива;

5. Використання у вигодовуванні холодного молозива;

6. Використання у випоюванні молодняку молозива, яке було отримано від корів хворих на мастит або ендометрит;

7. Явне перегодовування або занадто швидке випоювання через великий отвор у соску або напування з відра;

8. Використання брудного посуду;

9. Стресові ситуації - перегрів чи переохолодження, травми чи болючі впливи в результаті ветеринарних заходів.

Під час порушення режиму та умов вигодовування новонародженої тварини відбувається переповнення харчового жолоба, де їжа потрапляє під вплив гнильних мікроорганізмів, а пізніше дратує кишечник, тим самим викликаючи порушення його роботи. Після цього продукти розпаду всмоктуються у кров та виникає інтоксикація. Часте спорожнення кишечника є природною функцією організму, але стає причиною виникнення проносу і як наслідок зневоднення.

Серед симптомів диспепсії спостерігається млявість, зниження апетиту, пригнічений стан, почастішання пульсу, погіршення зовнішнього вигляду. Сильно запалі очі свідчать про занедбане захворювання, яке скоро призведе до загибелі тварини, якщо не провести лікування.

Лікування має починатися якомога раніше. Якщо не запускати хворобу, можна буде обійтися і без антибіотиків. Теля треба посадити на голодну дієту. Першого дня все споживане молозиво необхідно замінити на підсолену воду. У наступні кілька днів можна використовувати відвари трав. У цьому випадку фіточай "Кора дуба", якнайкраще впорається з диспепсією. Через кілька днів можна додавати до раціону молоко, дуже маленькими порціями.

Незабаром раціон повністю відновиться, а молодняк швидко набере втрачену через хворобу та вимушене голодування вагу.