Синдром ММА (метрит-мастит-агалактія). може викликати смерть новонароджених поросят від голоду та зневоднення
 

Що являє собою ММА

Здорова свиноматка - це найважливіша вимога у досягненні тварин оптимальної молочності та вигодовуванні великих приплодів. Однією з найбільших небезпек, які можуть виникнути після появи поросят, - це запалення молочних залоз. Але часто запалення молочних залоз супроводжується ще кількома проблемами, які об'єднали в синдром ММА (метрит-мастит-агалактія). Метрит – запалення матки, мастит – запалення молочних залоз, агалактія – відсутність молока у свиноматки.

Синдром ММА виникає в основному на 2-3 опорос у свиноматок з ослабленим імунітетом. У середньому синдром проявляється у 10-30% тварин, а на неблагополучних господарствах цей показник досягає 80%. Відсутність належного лікування захворювання позначається як на поточному опоросі, а й у всіх наступних. Варто знати, що відновлення свиноматки у разі запущеного синдрому ММА – неможливе.

Ефективне та швидке лікування препаратом Марбоцил

Лікування польським препаратом Марбоцил 10% протягом 3 днів дозволяє позбутися проявів синдрому ММА у свиней, а й у корів. Крім того, діюча речовина - марбофлоксацин є ефективним засобом у боротьбі з грампозитивними та грамнегативними бактеріями, а також мікоплазмами, що часто допомагає при лікуванні хвороб дихальної системи тварин.

Як проявляє себе синдром ММА

Синдром проявляється у перші кілька годин після пологів. Вироблення молока помітно падає, а іноді й припиняється зовсім, соски свиноматки чутливі, що стає очевидним, коли тварина не підпускає поросят і намагається лежати на животі, тим самим прикриваючи їх. З піхви свиноматки можуть з'явитися виділення від біло-жовтого до червоно-коричневого кольору з неприємним запахом. На ранній стадії підвищується місцева температура біля молочних залоз, пізніше – загальна до 39°С. Свиноматки із синдромом ММА стають малоактивними, практично не їдять, страждають від запорів. Додатковою можливістю для ідентифікації ММА є спостереження за поведінкою поросят. Поросята поводяться неспокійно, починають шукати інші джерела рідини, можуть пити сечу, що спричиняє розлад шлунка. Пізніше з'являється зневоднення організму, тварини практично нерухомо лежать біля матері, а не намагаються перебратися в інше місце, слабо набирають вагу. Поросята можуть загинути від голоду та зневоднення.

Причини виникнення синдрому ММА

Синдром ММА – це факторне захворювання у класичному розумінні цієї фрази. Причинами виникнення захворювання можуть бути грамнегативні бактерії, такі як: кишкова паличка або клебсієли, захворювання сечостатевої системи тварин. Свині, які страждають на запори, і малоактивні найчастіше набувають синдрому ММА. Брудна підлога, з великою кількістю гною, може стати сприятливим для захворювання фактором.

Важливими профілактичними заходами у боротьбі з ММА виступають бактеріологічне очищення місць опоросу, своєчасна заміна підстилки та води у тварин на чисту, дотримання санітарно-гігієнічних норм.