Профілактика різних захворювань вимені корови базується на дотриманні низки зоогігієнічних правил


Проблеми, з якими може зіткнутися кожен власник корови, – це хвороби вимені. Навіть, якщо не говорити про таке серйозне і широко відоме захворювання, як мастит, залишиться ще не менше десятка інших хвороб, які приносять дискомфорт і неприємні відчуття тварині, а також зменшення надоїв або вироблення молока непридатного для вживання людиною.
Важливим аспектом виступає профілактика захворювань, пов'язаних з вименем корови:
1. Підлога та підстилка у приміщенні, де знаходиться тварина завжди повинні бути чистими та сухими. У разі недотримання цих норм хвороботворні бактерії, які можуть мешкати у брудному та вологому середовищі, нерідко потрапляють через соски корови, що може спричинити запалення та розвиток маститу;
2. Тварин, у яких виявлено мастит, варто відокремити від здорових і доїти останніми. Молоко з ділянок уражених захворюванням не можна змішувати з іншим, його використання людиною може принести шкоду. Здавати молоко з пошкоджених чвертей вимені відразу на підлогу - неприпустимо.
3. У разі ручного доїння, необхідно до і після кожної корови ретельно вимивати руки, а при механічній - дотримуватися всіх вимог, що пред'являються до процесу. Вим'я корови також обов'язково потрібно обмивати чистою теплою водою і витирати насухо;
4. Не можна допускати виникнення тріщин та садна. Обов'язково варто оберігати ніжну шкіру вимені тварини від термічних та хімічних опіків;
У результаті недотримання цих вимог у корів нерідко виникають тріщини сосків, які можуть стати причиною серйозніших проблем.
Причини виникнення тріщин:
1. У разі неповноцінного харчування або порушення з боку обміну речовин погіршується еластичність шкіри – як результат виникають тріщини;
2. Не дотримання гігієнічних процедур догляду за вименем тварини;
3. Грубе доїння ("щипками" – при ручному, не своєчасне вилучення доїльних склянок, не підготовлені соски – при механічному).
4. Не проведення процедури змащування сосків після доїння.
В результаті формуються поздовжні або поперечні тріщини з яскраво-червоним або рожевим дном, потовщеними краями. При дії на ранки виявляється болючість. У деяких випадках такі тріщини можуть стати причиною запальних процесів та маститу.
Бальзам мінеральний живлювальний "Ех, телушка" дозволяє вирішити проблему тріщин максимально швидко. Його необхідно наносити на уражені ділянки та залишати до повного вбирання. Бальзам "Ех, телушка" має протизапальний, загоюючий та антисептичний ефект. Після нанесення препарату спостерігається поліпшення обмінних процесів у шкірі та прискорена регенерація, знижується болючість та тріщини стають менш глибокими доки не зникають зовсім. Бальзам прискорює перебіг відновлення після запальних процесів.
Використання мінерального бальзаму з загоювальним ефектом дозволяє швидко та ефективно позбутися тріщин, запалення, дискомфорту та хворобливості, від якого постійно страждає тварина, а також убезпечити корову від виникнення маститу.