Лікування та профілактика субклінічного та клінічного маститу за допомогою вакцини ефективний та нешкідливий засіб
Мастит – це одне з найпоширеніших захворювань у коров'ячому стаді. Одночасно ознаки маститу, як візуально виражені, так і ні, можуть виявлятися у 35% лактуючих корів. Фактично, мастит – це запалення молочної залози. Цьому захворюванню схильні всі тварини, але в групі ризику знаходяться саме лактуючі та вагітні корови. Основними причинами маститу вважаються: антисанітарія у місцях утримання, невчасна зміна підстилки, порушення техніки доїння, протяги, забиття та рани вимені, хвороби статевих органів. Мастит завдає суттєвих економічних збитків господарству, адже знижується не лише кількість надоїв, а й якість, а найчастіше молоко стає непридатним для вживання.

Субклінічний мастит візуально розпізнати практично неможливо. Зовні, молочні залози тварини виглядають абсолютно нормально, а діагностика захворювання можлива виключно після проведення аналізу молока. Молоко від хворих корів містить до 950 тисяч соматичних клітин, тоді як у здорових - цей показник становить близько 250, спостерігається зниження кислотності до 8-12 градусів за Тернером, збільшення кількості лейкоцитів, одночасно зі зменшенням казеїну, лактози, фосфору, кальцію. . Молоко від корів хворих на субклінічний мастит не приносить користь під час вживання людиною, не придатне для виробництва сирів та кисломолочної продукції.

Якщо протягом декількох місяців не діагностувати і не почати лікувати субклінічний мастит, то він переходить у форму клінічного, що загрожує вже більш серйозними наслідками. Клінічний мастит вже можна помітити не озброєним оком: молочні залози корови збільшуються у розмірі, стають твердими та болючими, підвищується місцева температура, Молоко стає непридатним для вживання, у ньому присутні пластівці та згустки утворені казеїном, еритроцитами та епітелієм. Якщо й на цій стадії не розпочати лікування, то запальний процес може вразити всі молочні залози тварини, а потім проявиться навіть виділення гною.

Раніше мастит у корів лікувався виключно антибіотиками. Така терапія мала безліч недоліків, тому з'явилися більш прості та ефективні методи, які не надають істотної шкоди організму тварини і в найкоротші терміни вирішують проблему. Вакцинація корів з метою профілактики та лікування клінічних та субклінічних маститів дозволяє убезпечити тварину від цієї хвороби в майбутньому.

Вакцини МілВак та Мастівак користуються величезним успіхом серед споживачів. Фактично, порівнювати ці два препарати немає потреби. Їх зміст близький за складом, схема вакцинації схожа. Практично єдиною відмінністю виступає виробник: у випадку з МілВак – це українське підприємство, а Мастівак – іспанське. Звідси й суттєва різниця в ціні однієї і тієї ж кількості препарату практично вчетверо.