З метою профілактики розвитку цестодозів у домашніх вихованців необхідно проводити такі заходи:

Профілактична обробка собаки чи кішки. Кожні три місяці необхідно давати вихованцю глистогонні препарати;

Також необхідно задавати глистогононні препарати після обробки вихованця від бліх, адже вони є переносниками личинок стрічкових глистів;

Необхідно давати антигельмінтики за 14 днів до вакцинації;

Якщо в будинку мешкає кілька вихованців, то треба глистогонити всіх одночасно;

Застосовувати препарати широкого спектра дії, тому в організмі тварини можуть паразитувати одночасно стрічкові та круглі гельмінти.

 Однак виведення гельмінтів з організму кішки виявиться марною витівкою, якщо не вжити заходів щодо запобігання повторним інфекціям. Для цього, перш за все, необхідно ретельно дотримуватись гігієни, стежити за чистотою приміщення та підстилки і, головне, рішуче позбавлятися бліх, які є проміжними господарями для багатьох небезпечних паразитів. 

З метою профілактики захворювання у місцях, несприятливих по дифілоботріозу, кішкам та м'ясоїдним не згодовують інвазовану рибу у сирому вигляді. У неблагополучних з дифілоботріозу районах проводять ветеринарно-санітарне дослідження риби.

 Для профілактики гідатигерозу, враховуючи, що стрічковою формою збудника кішки заражаються від гризунів, останніх винищують у господарствах та складських приміщеннях; не допускають кішок на територію ондатрових господарств, оскільки зараження ондатр стробилоцеркозом походить від них.