Категорії хвороб ВРХ

 Хвороби обміну речовин ВРХ

Виникнення цих хвороб пов'язано, переважно, з дефіцитом чи надлишком енергії, поживних чи біологічно активних речовин у раціонах тварин. Широке поширення цих хвороб пов'язане із зміною традиційного типу годівлі та умов утримання тварин; значним зменшенням у раціонах великої рогатої худоби сіна, переважанням силосованих, часто недоброякісних кормів, гіподинамія, нестача інсоляції.

 

Хвороби дихальної системи ВРХ

Ці хвороби можуть розвиватися як самостійно, так і супроводжувати інфекційні та інвазійні захворювання. Основними симптомами є кашель, задишка, зміна типу дихання, утруднення дихання у положенні лежачи, блювання.

Хвороби шлунково-кишкової системи ВРХ

Це досить поширена патологія у великої рогатої худоби. Ознаками таких хвороб є відмова від корму, порушення роботи передшлунків, відсутність жуйки, діареї.

Інфекційні захворювання ВРХ

Інфекційна хвороба є результатом впровадження в організм тваринного хвороботворного мікроба та його подальшого розмноження та поширення в організмі. Вона характеризується здатністю передаватися іншим тваринам. Інфекційні хвороби викликаються бактеріями, коками, мікроскопічними грибами, вірусами, мікоплазмами, що потрапляють в організм великої рогатої худоби різними шляхами.

 

Мастити ВРХ

Мастит завдає серйозних економічних збитків усієї цієї галузі. Адже через мастит різко знижується удій молока. Молоко від хворих тварин взагалі заборонено вживати.

Паразитарні хвороби ВРХ

До цієї групи належать заразні хвороби, збудниками яких є тваринні організми (гельмінти, павукоподібні, комахи та найпростіші). Тварини заражаються цими хворобами аліментарним шляхом, контактно, внутрішньоутробно, за допомогою кровосисних членистоногих.

Захворювання репродуктивних органів ВРХ

До хвороб органів розмноження відносяться андрогенні (хвороби сечостатевих органів самців) та акушерсько-гінекологічні патології (патології самок при вагітності, під час та після пологів, а також невагітних особин).

Токсикологія, інтоксикація ВРХ

Токсикологія, залежно від характеру токсикологічної речовини, виділяє: кормові токсикози; фітотоксікози; мікотоксикози; Хімічні токсикози.

Хірургічні хвороби ВРХ

Хірургічні хвороби виникають не тільки внаслідок механічних травм, а й унаслідок грубих порушень годівлі, утримання та експлуатації тварин.
Щоб запобігти цим захворюванням на будь-якому тваринницькому об'єкті, необхідно розробляти конкретні плани профілактичних заходів.