Категорії хвороб птахів

Інфекційні захворювання у птахів

Найнебезпечнішими для птахів є інфекційні захворювання, тому що вони вражають весь виводок. Деякі хвороби становлять величезну небезпеку не тільки для птахів, а й для людей, тому надзвичайно важливо вчасно розпізнати та усунути їх.

Хвороби обміну речовин у птиці

Хвороби обміну речовин у птахів можуть виникати з багатьох причин. Зазвичай це порушення у роботі органів та їх систем. При порушеннях у процесах обміну речовин відзначається збій у процесі утворення та видалення деяких елементів з органів птиці.

Хвороби дихальної системи у птиці

До хвороб дихальних шляхів у птахів належать: розростання, некроз рогівки носа, риніт, синусит, трахеїт, сторонні тіла трахеї, бронхіт, пневмонія.

Хвороби органів травлення птиці

Причинами цих хвороб можуть бути зіпсовані корми, гарячі або дуже холодні, перехід від одного корму до іншого, порушення в годівлі та утриманні птиці, а також отруєння.

Хвороби органів відтворення у птиці

Основною причиною патології репродуктивних органів птиці є порушення в організмі несушки обміну речовин, зокрема недостатність кальцію, холіну, вітамінів А, Д, Е, надлишок фосфору.
та білкове перегодовування.

Паразитарні хвороби у птиці

Паразитарні хвороби у птиці викликають внутрішні та зовнішні паразити. Внутрішні паразити – різні види глистів, що у стравоході та інших органах, викликають механічні ушкодження органів, виділяють токсичні речовини, отруюють організм господаря і позбавляють його поживних речовин. Зовнішні паразити – блохи, пухоїди, різні види кліщів проникають під шкіру, у пір'я, викликають свербіж та турбують птахів.

Отруєння у птиці

Отруєння може бути швидкоплинним, гострим або хронічним. Сильні отрути гублять птицю за лічені години, а слабкі діють протягом кількох днів.

Хірургічні хвороби птахів

Хірургічні хвороби потребують оперативного втручання. Найчастіше ветлікарі стикаються із травмами, ранами, захворюваннями зоба, статевих органів. Можуть бути й інші причини оперативного втручання.