Категорії хвороб свиней

Інфекційні захворювання свиней

Причиною виникнення інфекційних захворювань є хвороботворні мікроорганізми (мікроби, віруси, рикетсії, мікоплазми), що легко передаються від хворих тварин до здорових.

Хвороби обміну речовин у свиней

Продуктивність свиней та його стійкість до несприятливих чинників довкілля багато чому визначається станом обміну речовин.

Захворювання органів дихання свиней

Хвороби органів дихання можуть як розвиватися самостійно, так і супроводжувати інфекційні та інвазійні захворювання.

Захворювання органів травлення свиней

Хвороби органів травлення у свиней досить поширена патологія, основними ознаками якої є відмова від корму, анорексія, пригнічений стан, діарея та запори.

Захворювання статевої системи свиней

До хвороб органів розмноження відносяться хвороби сечостатевих органів кнурів та акушерсько-гінекологічні патології свиноматок.

Паразитарні хвороби свиней

Паразитарні хвороби призводять до глибоких та стійких порушень обміну речовин в організмі свиней, які призводять до відставання в зростанні, втрати маси тіла, а нерідко до загибелі тварини.

 

Токсикологія, інтоксикації у свиней

Отруєння – поширене явище у свинарстві. Свині дуже невибагливі у їжі, що викликає необхідність уважно стежити за складом раціону та якістю інгредієнтів, які до нього входять.

Хірургічні хвороби свиней

Найбільш частими хірургічними захворюваннями у тварин є рани, забиті місця, грижі, запалення суглобів, сухожиль і сухожильних піхв, слизових оболонок, вивихи суглобів, переломи кісток, хвороби копит, очей та інші.