Основні вимоги до ремонтного молодняку полягають у наступному: 1) збереження та вдосконалення найбільш бажаного типу свиней у даному господарстві; 2) наявність міцної конституції та бездоганного екстер'єру та 3) гарний розвиток тварин.
Висока якість ремонтного молодняку є запорукою успіху селекційної роботи, як у племінних, і у товарних свинарських господарствах. Ремонтний молодняк - це особа господарства, що характеризує минуле та визначає його майбутнє.
Хороше потомство не можна отримати, не маючи добрих батьків, але подальше поліпшення стада, його вдосконалення визначається якістю одержуваного потомства, яке має бути кращим, ніж його предки.
Саме з цієї причини одні господарства виходять уперед, займають провідні місця у виробництві, а інші швидко згасають, перетворюючись на рядові репродуктори. Тому зоотехнік повинен дуже уважно ставитись до відбору та вирощування ремонтного молодняку.
Ремонтний молодняк відбирається від заздалегідь намічених випадковим планом кращих основних маток племінного ядра (в заводах — селекційної групи), з 2—6 опоросів, коли матки перебувають у повному розквіті життєвих сил. Це відповідає 2-4 років їхнього життя. Від маток-першопоросок і вперше випадкових кнурів ремонтний молодняк не відбирається з причин, викладених раніше.
Перший попередній відбір проводиться для огляду новонароджених поросят даного приплоду. Зоотехнік звертає увагу на кількість поросят, великоплідність, вирівняність приплоду, на нормальний розвиток всього потомства, особливо при родинному розведенні.
Якщо всі ці показники досить задовільні, то на станковій картці слід зробити позначку «ремонт», щоб забезпечити особливу увагу з боку обслуговуючого персоналу щодо годування, догляду та утримання. Інакше приплоди виключаються із групи ремонту.
Кількість ремонтних поросят, що залишаються під маткою, визначається наявністю у неї працюючих сосків. Якщо ж приплід великий, перевищує кількість материнських сосків, то найменш цінних поросят слід відсадити до інших матк, які мають мало поросят. У разі відсаджені від матері поросята не входять у групу ремонту.