Статева зрілі свині зазвичай досягають до 5-6 місячного віку – це той вік, який визначає біологічну готовність до спаровування. Тобто свинок починається регулярно проявлятися статеве полювання. Проте є поняття господарська зрілість. Тобто вік, у якому тварина може не лише запліднитись, але повноцінно виносити та народити здорове потомство. Полювання у самок, за віком та вагою готових до вагітності, настає регулярно. Якщо після проведення парування запліднення не відбулося, полювання настане повторно через 21 день. Однак, залежно від індивідуальних особливостей особини цей період може коливатися від 18 до 24 днів. Статеве полювання свині - це час, коли тварина хоче і може спаровуватися. Визначити цей період можна за певними ознаками та особливостями у поведінці.

 

 

Полювання проявляється легкою набряклістю статевої петлі та сосків, а також виділення слизу з органів репродуктивної системи. Під час полювання тварина відмовляється від корму, виявляє занепокоєння, принюхується, прислухається, проявляється рефлекс нерухомості. Визначити рефлекс нерухомості легко. Якщо придавити рукою зад матки, вона деякий час перебуватиме в нерухомості і ніякі зусилля не зможуть зрушити її з місця.
Свинок покривають двічі: відразу після виявлення полювання, а вдруге через 18 годин. Не завжди запліднення проходить успішно. Воно може не статися з хвороби самої самки, а якщо у кнура погана сперма, або є порушення у утриманні та годівлі свинки.
Після покриття приблизно через 2-3 тижні за свиноматкою встановлюють ретельне спостереження. Вважається, що особина супоросна, якщо ознаки полювання не виявляються через 22 дні після останнього спаровування.