Оптимальним віком для початку навчання кнурів на фантом є 7,5 місяців. Початок навчання в такому віці дозволить використовувати кнурів тривалий час.
Навчання слід розпочинати мінімум через тиждень після транспортування кнура (але не раніше вищезазначеного віку). За цей час кнур повинен звикнути до персоналу та адаптуватися до навколишнього середовища.
Навчання кнура має відбуватися у спокійній обстановці. Краще навчати кнура в його клітці, використовуючи пересувний фантом, тому що в манежі він потрапляє в незвичну обстановку і звертає увагу не на фантом, а на приміщення.
У перший день навчання кнур зазвичай знайомиться із фантомом.
Фантом до кнура слід заносити на 15 хв (не більше, щоб він не втрачав до нього інтерес), щодня, поки кнур не зробить садочку. Фантом повинен бути між кнуром і людиною, яка навчає його. Можна фантом обмазати виділеннями свинки, яка перебуває у полюванні.
Кнури досить швидко навчаються, якщо бачать, як роблять садочку дорослі тварини. Але це можливо лише після закінчення карантину.
Кнури відрізняються різним темпераментом, тому для деяких кнурів може знадобитися тривалий час для навчання (2-3 тижні). Важливо щоб при привчанні на фантом і взятті сперми у кнура не виникало якихось неприємних відчуттів, інакше він асоціюватиме фантом з болем і може перестати стрибати на фантом.
Бажано, щоб навчанням і взяттям сперми займався один і той же людина одночасно.
Сперму у кнура віком до 12 місяців беремо раз на 7 днів, старше 12 місяців - раз на 5 днів або 3 рази на два тижні.
Свині дуже добре розрізняють запахи, тому важливо, щоб людина, яка відбирає сперму, мала той самий запах (не курила перед взяттям сперми, не приймала алкогольних напоїв), інакше кнур також може відмовитися стрибнути на фантом, а в деяких випадках поводитися агресивно.