Характеризуються такі пошкодження відсутністю зяяння у зв'язку зі збереженням цілісності поверхнево розташованих тканин, у тому числі шкіри.

Забій

Форма закритих механічних пошкоджень, що найчастіше зустрічається. Виникає під впливом удару тупого предмета чи падінні тварини. Розташовані в глибині тканини менш міцні, ніж шкіра, частково розриваються, розморожуються, у них виникають дрібні крововиливи, синці, травмуються нервові волокна. При цьому відсутні ворота вільного доступу мікробів до травмованих тканин (проте мікроорганізми можуть бути занесені гематогенно). Іноді розміщені тканини перетворюються на кашкоподібну масу, змішану з кров'ю та лімфою.
Симптоми забиття: припухання, болючість, імбіція тканин кров'ю або рідкісні крововиливи, що змінюють свій колір згодом від червоного до лілового та зелено-жовтого, поглиблення або інші подібні дефекти шкіри; розмір припухлості залежить від величини крововиливу та ексудації.
Порушення функцій залежить від характеру пошкодження тканин та локалізації забиття. Забій сухожилля, м'язів, суглобів, кісток на кінцівках супроводжується кульгавістю.
Всмоктування продуктів розпаду призводить до резорбтивної лихоманки. При забитих місцях нервових сплетень може виникнути шок. Місце забиття іноді стає воротами інфекції.

Розтягування

Виникає при дії сили тяги (тракції) або скручування, що перевищують механічну стійкість тканин та органів. Макроскопічна цілісність зберігається, проте мають місце дрібні мікроскопічні розриви волокон, судин та як наслідок виникає запалення.

Розрив

Приводить до механічного порушення цілісності тканин. Сприяє їм виникнення дегенеративно-дистрофічних процесів. Зустрічаються розтягування та розриви м'язів, сухожиль і зв'язок.
Лікування. У перші 24-48 годин застосовують холод, пов'язку, що давить, ін'єкції або мазь гідрокортизону (преднізолону, дексаметазону), гепарину, коротку новокаїнову блокаду з антибіотиками. Починаючи з другої доби, використовують тепло для розсмоктування ушкоджень, а також всілякі фізіотерапевтичні процедури (ультразвук, солюкс, діатермію, масаж). При розтягуваннях і розривах, а також за наявності кульгавості внаслідок забиття тварин надають спокій.

Гематома

Це крововилив у глибині тканин із розірваної судини з формуванням новоствореної порожнини, що виникає під дією кров'яного тиску. Величина гематоми залежить від типу та діаметра судини, а також від механічної протидії навколишніх тканин. Під шкірою гематоми більші, ніж у міжм'язових просторах.
Утворення гематоми відбувається відразу після травми і завершується згортанням крові. Гематома може розсмоктатися, прорости сполучною тканиною, перетворитися на кров'яну кісту, перетрифікуватись солями кальцію, інфікуватися з утворенням абсцесу.
Виникає округлої форми напружена припухлість, яка утворюється відразу після травмування. Спочатку можлива флюктуація, при згортанні крові – крепітація; у перші дні спостерігається біль.
Гематому вушної раковини називають отематомою. Діагноз ставлять на підставі симптомів та результатів пункції.
Застосовують пов'язку, що давить, тепло, масаж, втирання резорбуючих мазей (йодистокальцева, кантаридна). Гематоми, розташовані у глибині тканин, розсмоктуються самостійно. При поверхневій локалізації розсмоктування важко, особливо в області вушної раковини, де з одного боку знаходиться хрящ, а з іншого – шкіра; тут часто утворюється кров'яна кіста.
Використовують також пункцію гематоми з накладенням пов'язки, що давить. Нерідко застосовують також розтин поверхнево розташованих гематом (на вушній раковині) з наступним накладенням валикового шва.

Лімфоекстравазат

Витікання лімфи із судин новостворену порожнину. Зазвичай виникає при дотичній травмі тупим предметом, падінні та в інших випадках, що супроводжуються усуненням тканинних шарів та розривом лімфатичних судин. Скупчується в порожнину лімфу своєю масою та протеолітичними ферментами розшаровує пухку клітковину (під шкірою або між м'язами), збільшуючи обсяг лімфоекстравазату.
Ушкодження найчастіше локалізується, шкірою, нерідко в області холки. Припухлість утворюєте поступово — повільно збільшується обсягом, нагадуючи мішок, наповнений водою. При пальпації виявляю ундуляцію. Як правило, лімфа довго не коагулює.
Діагноз ставлять з урахуванням симптомів та результатів пункції.
Виробляють пункцію, відсмоктують лімфу, в порожнину ін'єктують 2% спиртовий розчин йоду (маніпуляцію можна повторити). Через 2-3 дні розтинають, видаляють вміст і накладають валиковий шов, з'єднуючи стінки порожнини; застосовують антисептичну обробку та дренаж. Накладання швів протипоказано при міжм'язовому лімфоекстравазаті (під широким м'язом спини, між м'язами бічної черевної стінки). Іноді використовують пункцію і давить пов'язку або роблять невеликий розріз, домагаючись в подальшому гранулювання порожнини.