Електротравма у собак виникає в тому випадку, якщо собака отримав удар електричним струмом.
Існує кілька причин отримання електротравми.

Перегризання тварин електричних проводів. Така поведінка властива, як правило, цуценятам під час зміни зубів.
Контакт тварини з оголеними електродами.


Існує кілька ознак, що дозволяють визначити електротравму у собак.
Больові відчуття. При електричному ударі собака може верескувати, скрикувати, відскакуючи від джерела больових відчуттів.
Десни та губи покриваються тканинним дефектом, видно сліди ушкодження тканин.
Порушення частоти дихання та серцебиття – електричний шок.
На пошкодженій шкірі можуть з'явитися потемнілі ділянки.


Для того щоб відновити роботу життєво важливих функцій організму, необхідно вжити деяких заходів ще до приїзду ветеринара.
Взяти тварину за задні лапи і підняти, утримуючи головою вниз (великий собаку рекомендується покласти під нахилом головою вниз). Ці дії покращують кровоприплив у мозок, продовжуючи життя його клітин до повного відновлення дихання та пульсу.


Збудити дихання за допомогою трьох бавовнів долонею, що знаходиться в положенні плашмя для того, щоб порушити подразнення діафрагмального нерва.
Реанімаційні події. Такі методи, як непрямий масаж серця, а також штучна вентиляція легень, застосовуються тільки в тих випадках, якщо після всіх вищезгаданих дій вихованець не виявляє ознак життя.


Після того, як тварина отримала необхідну допомогу, необхідно обов'язково показати її ветеринару для подальшого лікування. Місця ураження електричним струмом можуть змащуватися різними антисептиками.