Взяття крові для серологічного дослідження

У свиней дах беруть із вуха (голкою чи шприцем) чи з кінчика хвоста. Хвіст попередньо обмивають водою з милом та дезінфікують спиртом або 3% розчином карболової кислоти, а потім кінчик відрізають ножицями. Після взяття крові хвоста обробляють йодом, перев'язують чи припікають.
Брати дах треба якомога вранці, до годування тварин. Для серологічного дослідження від свиней кров беруть у кількості 7-10 мл
Взяту дах витримують близько години при 30-35° для згортання, а потім виносять у прохолодне приміщення. Для обстоювання. Через 10-12 годин відстоєну сироватку переливають у інші пробірки. Якщо сіруватка недостатньо відстояла або верхня куля згустку щільно прилягає до стінок пробірки і відстоювання починається знизу, то згусток відокремлюють від стінок пробірки тонким заздалегідь просмаженим і остигнув.
Сироватку крові слід доставити до лабораторії протягом першої доби та у виняткових випадках не пізніше третього дня після взяття крові.
При пересиланні сіруватки на велике відстань, особливо влітку, її необхідно консервувати
Для серологічного дослідження в лабораторію можна відправляти і цілісну кров, не відокремлюючи сироватку, але за умови, що в дорозі її не струшуватимуть і вона не піддасться гемолізу.
На кожній пробі сироватки чи крові вказують її номер чи прізвисько тварини чи прізвище власника тварини. Проби направляють з описом у двох экземплярах.
Пробірки із сироватками щільно закривають стерильними пробками та встановлюють для пересилання у строго вертикальному положенні.
Зимою сіруватки пакують і пересилають так, щоб вони не замерзали.