Прив'язний спосіб утримання великої рогатої худоби досі залишається найпоширенішим. Це зумовлено тим, що він був основним у колишньому СРСР та недостатністю коштів у сільськогосподарських підприємствах на проведення реконструкцій та будівництво нових комплексів безприв'язного утримання. Цей спосіб утримання худоби має свої недоліки та свої переваги.

Переваги прив'язного утримання корів.
1. Даний спосіб дозволяє забезпечити більш точне нормування при годівлі корів (зручніше враховувати фізіологічний стан кожної корови).
2. При доїнні враховуються індивідуальні особливості корів (молоковіддача, форма вимені тощо)
3. Виключено зіткнення між тваринами, скорочуються стресові ситуації у стаді.
4. Дозволяється полегшити організацію зоотехнічного обліку.
5. Полегшується контроль, облік фізіологічного та клінічного стану (лікувальні та профілактичні та заходи).


Недоліки прив'язного утримання корів.
1. Обмежується процес автоматизації господарства.
2. Істотно підвищуються трудові витрати.
Основним елементом цього змісту є стійло. Для обмеження руху тварини кожне стійло обладнується механізмом, що фіксує. Основна вимога до прив'язі полягає у забезпеченні максимальної безпеки обслуговуючого персоналу, недопущення травматизму тварини, забезпечення безперешкодного поїдання корму, стояння та лежання. Оптимальний спосіб фіксації є краваткою, коли ланцюг кріпиться до нашийника тварини.
При конструкції стійл необхідно враховувати середні габарити тварин у стаді та максимально оптимізувати систему гноєвидолення. Зазвичай на фермах застосовують довгі стійла (190-200 см) з бетонною годівницею та частковою відсутністю огорож. За такої організації потрібно 20-25% тимчасових витрат за обслуговування від усього робочого дня. Практика кращих молочних ферм, що застосовують прив'язний вміст, показує, що оптимальна довжина коштувала, за наявності передніх і бічних обмежувачів (зазвичай виготовляють із металевих труб), повинна бути на 5-10 см коротша за косу довжину тулуба корови. Тим самим скорочуються тимчасові витрати видалення гною, тварина менше забруднюється. Корівники прив'язного змісту влаштовують з поздовжнім двох або чотирьох рядним розміщенням корів, що дозволяє максимально механізувати годівлю, напування, доїння і гноєвидолення. Для видалення гною застосовують підвальні гноєсховища, змивні системи, стаціонарні гноєприбиральники (шнекові або скребкові транспортери).
Доїння корів при прив'язному способі утримання проводиться у стійлах переносні відра або молокопроводи. За використання молокопроводу значно скорочуються трудові витрати.