Сперму при маноцервікальному способі запліднення вводять за допомогою поліетиленової ампули, з'єднаної зі стерильним катетером поліетиленовим безпосередньо рукою в поліетиленовій рукавичці введеної в піхву. Тому цей спосіб використовують лише для запліднення корів. Для телиць через вузькість піхви цей спосіб не рекомендується.
Використовується наступний інструмент:

  • поліетиленова ампула для сперми, що має форму зрізаного конуса;
  • поліетиленовий катетер, що представляє трубку з оплавленими кінцями;
  • поліетиленова рукавичка довжиною 800 мм та товщиною плівки 30-40 мкм;
  • зоошприци для введення сперми в облицьованих гранулах

Перед початком запліднення вульву корови обробляють водою та розчином фурациліну. Інструменти укладають на стерильну підставку. Технік, одягнувши поліетиленову рукавичку, змочує її зовнішню поверхню 1% розчином хлористого натрію або двовуглекислої соди. Потім ніжно вводить руку у піхву корови визначення ступеня розкриття шийки матки.


Якщо шийка матки досить розкрита, технік робить масаж піхвової частини шийки матки протягом 1-2 хв. Матка у своїй скорочується і в корова проявляється рефлекс нерухомості, вона заспокоюється. Вільною рукою технік подає підготовлений інструмент та вводить катетер на глибину 1,5-2,0 см у канал шийки матки. Масажуючи шийку матки кінчиками пальців, обережно просуває ампулу долонею на глибину 6-7 см у канал шийки матки. Піднімає ампулу і вводить із неї сперму великим і вказівним пальцями. Для того, щоб повністю видавити сперму з ампули та катетера, необхідно почати здавлювання ампули.
спочатку у верхнього кута денця, а потім переміщати тиск у напрямку до шийки ампули. Введення сперми необхідно проводити в момент розслаблення шийки та всмоктуючої дії матки. Не розтискаючи ампулу і намагаючись не заподіяти тварині біль, інструмент обережно виймається.