Клітинний вміст птиці є раціональним та ефективним. Для розміщення птиці потрібно дуже мало площі приміщення. Пташники, розраховані на клітинний вміст птиці, в 3 рази менше, ніж при вмісті підлоги. Клітини дуже зручні в обслуговуванні. Вони добре проглядаються, птах завжди на виду, за ним легко доглядати - годувати, напувати, прибирати послід, який видаляється регулярно і не накопичується в пташнику, як це має місце при вмісті птаха. У приміщенні завжди чисто, не треба дбати про підстилку. При вмісті птиці у клітинах створюються добрі ветеринарно-гігієнічні умови. Птах ізольований від посліду і тому не хворіє на ті захворювання, які зустрічаються при утриманні птиці на глибокій підстилці. За рахунок обмеження руху в клітині птах витрачає на 10-15% менше корму, ніж при вмісті підлоги.
Велику дорослу птицю не можна утримувати в клітинах через її велику масу, появи намінів на грудях і ногах. З дорослих птахів до умов клітинного змісту найкраще пристосовані яєчні кури. Непогано переносять клітинний вміст цісарки. А для дорослих перепелів клітини – єдиний спосіб утримання.
У клітинних батареях для промислового утримання всі трудомісткі процеси: годування та напування, прибирання посліду, збирання яєць механізовані.
Пташники обладнають системою вентиляції. Якщо вентиляція відсутня або погано працює, то в повітрі пташника накопичується багато вуглекислоти, аміаку та сірководню, які пригнічують птицю, викликає слабкість, млявість, втрату апетиту. Найбільш ефективною є припливно-витяжна вентиляція. Вона забезпечує оптимальний мікроклімат у пташнику у будь-яку пору року. У районах з холодним кліматом у зимовий час повітря, що надходить у приміщення, потребує підігріву.