Індики - це найбільший за розміром сільськогосподарський птах. Маса дорослих самців досягає 15-22 кг, а самок - 7-12 кг і навіть більше, залежно від породи та кросу індичок. У віці 4-8 місяців набирають вагу 6-14 кг відповідно до статі. Завдяки високій м'ясній скоростиглості індички дозволяють вести високорентабельне вирощування. Вихід м'яса з тушок індичок приблизно на 10% перевищує цей показник у курчат-бройлерів, хоча витрати корму на 1 кг м'яса тушки приблизно на 15-20% нижчі. Для розведення використовують легкі кроси – до 10 кг забійної вагою, середні – близько 10-15 кг та важкі – понад 15 кг. Система утримання та годування індиків має задовольняти їх природні потреби та дозволяти їм повною мірою реалізувати закладений генетичний потенціал. Можна виділити три системи утримання індиків: екстенсивну, напівінтенсивну та інтенсивну.
Екстенсивна система розведення індичок є найстарішою і складалася з початку використання як свійський птах. Ця система використовується в основному для задоволення власних потреб у м'ясі невеликих товаровиробників. Молодняк індиків виводиться або закуповується навесні і спочатку міститься у закритих теплих приміщеннях. Надалі вона переводиться на вигульний зміст. Для екстенсивного способу утримання найкраще підходять індики середнього типу місцевих порід, які є менш чутливими до змін в умовах утримання та годівлі.
Напівінтенсивний спосіб утримання індичок поєднує у собі чинники як природного, і штучного характеру. Система передбачає утримання та розведення індичок у закритих приміщеннях з використанням природних та штучних режимів освітлення, а також застосування вигулів на спеціальних майданчиках. Завдяки цьому напівінтенсивна система утримання певним чином дозволяє позбутися чіткої сезонності виробництва та планувати отримання продукції протягом усього року, отримувати більший обсяг продукції з одиниці площі та з витрачених виробничих засобів. Напівінтенсивна технологія застосовувалася досить широко і успішно ще з середини минулого століття, включаючи одночасно два способи утримання і розведення індичок. У першому випадку індичат утримували до місячного віку в клітинах, а потім поступово переводили на пасовища. У другому – молодняк тримали у теплих приміщеннях на підлозі без вигулів або з підігрівом та вигулами з подальшим переведенням у легких літніх приміщень також із природними чи штучними вигульними майданчиками. Для напівінтенсивного способу розведення оптимально підходить середній тип індиків, хоча може вирощуватися і великі кроси.
Інтенсивна система розведення індичок характеризується повною ізоляцією поголів'я впливу природних чинників довкілля. Зазвичай дозволити собі створити такі умови можуть лише великотоварні птахоферми. Там індики містяться у повністю ізольованих капітальних приміщеннях, забезпечених системами автоматичного регулювання мікроклімату. Сучасний розвиток техніки дозволяє запрограмувати такі системи на потреби поголів'я відповідно до віку та рівня продуктивності. Щільність посадки індичат середнього та важкого типів при вирощуванні до 4-4,5 міс. віку становить близько 4 та 5 голів на м2 відповідно. Найбільшу загрозу в таких умовах інтенсивного розведення становлять інфекційні, зокрема вірусні хвороби, що потребує дуже високого рівня гігієни та ветеринарного контролю на виробництві.
Хвороби паразитарного і бактеріального характеру трапляються рідше, як і порушення обміну речовин, для профілактики яких використовують повнорационные добре збалансовані корми. Дана система задовольняє потреби великого птаха у високоякісних умовах утримання та годівлі. Для вирощування молодняку легких та середніх кросов використовують клітинні батареї. Вирощування в клітинах може проходити з добового віку і до моменту здачі на забій, а також з пересадкою в 8 тижнів в клітини для дорослої особини або переведенням в приміщення для утримання її на підлозі. та протягів у приміщенні, а також забруднення та зволоження підстилки; треба попереджати попадання посліду в напувалки та годівниці і згодовувати їй високоякісні корми; молодняк повинен вирощуватись ізольовано від дорослого птаха, а все поголів'я не повинно контактувати з будь-якими дикими птахами та піддаватися непотрібним стресовим факторам.
Рекомендований обмін повітря. Максимум – 5 - 6 м куб./год./кг живої маси – у літню пору року, мінімум – 1,5 м куб./год./кг живої маси – в зимову пору року.

Протяги та вогкість не допускаються. Вологість – 60-78%.

 

Рекомендована температура, освітлення, фронти напування та годування, вентиляція

Вік,
тижня
Температура
в приміщенні
Тривалість
освітлення, год
Витрати води,
літрів на день на 100 голів
Щільність посадки,
голів на кв.
Фронти, див на голову
напування годування
1 32-37 24 35 6-8 2 3-5
3 25-30 17 35 6-8 2 3-5
6 22-24 14 35 6-8 3 4-8
9 21-22 8 35 6-8 3 4-8
12 21 8 65 2-4 3 4-8
15 21 8 65 2-4 3 4-8