Аденовіроз собак –  інфекційне захворювання, характеризується ураженням дихальних шляхів та кон'юнктиви. Хвороба зареєстрована практично у всіх країнах світу. Найчастіше зустрічається у місцях скупчення собак (виставки, зоомагазини, майданчики для вигулу та ін.). Хворіють собаки всіх порід та вікових груп, але особливо важко протікає у цуценят віком до 6 місяців.
Характеризуються симптомами ураження респіраторного та шлунково-кишкового тракту. Хворіють собаки різного віку. Іноді аденовіроз поряд з іншими респіраторними інфекціями собак також називають «розплідниковий кашель».
        Шляхи зараження аденовірозом
Джерело інфекції – хворі собаки  та вірусоносії. Хвора тварина виділяє вірус із слиною, виділеннями з носа, з фекаліями. Зараження аденовірозом відбувається в основному аерогенним шляхом: при кашлі та чханні хворої тварини. Можливе передавання інфекції через предмети догляду, іграшки.
        Симптомії перебігу захворювання
Інкубаційний період аденовірозу становить 5-14 днів. Захворювання зазвичай починається зі стійкою та тривалою лихоманкою, наростаючого кашлю та чихань у вигляді локалізації первинного процесу у верхніх дихальних шляхах. У деяких тварин з'являється набряк у ділянці шиї, що супроводжується дрібними крововиливами на шкірі. У щенят реєструють розлад шлунково-кишкового тракту.
Основну симптоматику можна виділити таку:

у собаки піднімається температура

починається наростаючий кашель та чхання

з'являються виділення з носа та очей

збільшуються підщелепні лімфатичні вузли

іноді спостерігається набряк у ділянці шиї, який супроводжується дрібними крововиливами.

у цуценят відзначається діарея

Перебіг хвороби залежить від віку та ступеня ураження дихальних шляхів. У деяких собак захворювання проявляється легким кашлем, у інших може розвинутись важка пневмонія.
      Діагностика аденовірозу
Діагноз ставиться на підставі клінічних симптомів, огляду собаки та результатів лабораторних досліджень, рентгенівських знімків легень.
У зв'язку з тим, що симптоми аденовірозу дуже схожі на симптоми чуми, рекомендуємо показати тварину лікарю протягом доби.