Хвороба розвивається внаслідок покусів, подряпин, коли рани та подряпини зумовлюють патологічні процеси, що не мають схильності до загоєння.

Під ім'ям вушного черв'яка, очевидно, виразковий процес, що вражає краї вушної раковини, що протікає хронічно і має схильність до подальшого розвитку. Дуже часто спостерігається при запаленні вуха. Завдяки цим причин розвивається виразковий процес на краях раковини (вушний черв'як).


Симптоми. Собаки тримають голову на бік і іноді настільки сильно трясе вухами, що виразки кровоточать так, що кров тече струменем і склеює шерсть біля вух.

Собаки намагаються дряпати хворі вуха лапами, уникають дотику до них. При дослідженні на кінці вух знаходять пухкі сірі або сіро-червоні кірки, після видалення яких оголюється виразка, що кровоточить.


Лікування. Для лікування з поверхні та навколо виразки вистригають волосся, потім обробляють це місце 3%-ним розчином перекису водню, видаляють корені виразки та наносять мазь солкосерила. Для ефективнішого очищення виразкової поверхні доцільно застосовувати протеолітичні ферменти (профезин, хіміотрипсин).