За тиждень до опоросу свиноматку переводять на індивідуальне утримання в окремий сектор. У секторі встановлений верстат для опоросу та місце для поросят (будиночок для поросят або теплий килимок).
Верстат для опоросу виготовлений із зварених труб, покриття – фарба чи цинк. Усередині верстата закріплено корито-годівниця з нержавіючої сталі для свиноматки. Напування автоматичне, через соскову напувалку з нержавіючої сталі.
У центрі опоросного верстата розташований клапан, який і лягає свиноматка. За допомогою стиснутого повітря секції з поросятами піднімаються і вони отримують доступ до сосків; коли свиноматка встає, поросята опускаються. Таким чином, верстат для опоросу захищає новонароджених поросят від тисняви та проявів канібалізму з боку свиноматки.
Поряд із верстатом для опоросу обладнається будиночок для поросят. Він є пластиковим дахом, до якого кріпляться смуги щільного поліетилену, що утворюють завісу для утримання тепла в будиночку. У даху будиночка для поросят – отвір, через який він обігрівається інфрачервоною лампою, підвішеною до стелі. На підлогу будиночка укладається спеціальний теплий килимок (обігрівальна плита).
Для напування поросят встановлюється окрема чашкова напувалка з нержавіючої сталі. На підлогу кріпиться годівниця для поросят, щоб вони привчалися до сухих кормів. Завдяки зручній конструкції годівниці поросята можуть їсти, не заважаючи один одному, не розкидаючи корм і не залазячи у годівницю з ногами.
Свиноматка міститься з поросятами в секторі опоросу весь період лактації – приблизно протягом трьох тижнів, після чого свиноматка поміщається в сектор для запліднення, а поросята – в сектор дорощування.
Після опитування, під час вигодовування за свиноматкою необхідно особливо уважне спостереження. Не рідко трапляються випадки коли свиноматка лежить на грудях, не підпускає поросят до сосків. Новонароджені намагаються пробратися до молока, але в результаті виявляються задавленими. Також зростає відсоток смертності серед новонароджених через голод. Явище часто спостерігається у першу добу після опоросу. Лежання на грудях - це сигнал того, що тварина відчуває дискомфорт. Дискомфортні стани можуть бути пов'язані з раціоном, кліматом, інфекціями та іншими причинами. Це також перший сигнал ММА синдрому, що починається (мастит-метрит-агалактія)