Основні елементи


Основним елементом датської технології є утримання свиней на щілинних підлогах із самосплавною системою гноєвидалення в бетонні ванни.
Маточники обладнають станами для утримання поросних свиноматок, а також верстатами для підсмоктування свиноматок і поросят. Свиноматки містяться на бетонних щілинних підлогах, а поросята – на пластикових. У лігві для поросят використовують для обігріву лампи інфрачервоного випромінювання та електричні обігрівальні панелі.

 

 

Свині утримуються в групових верстатах, не більше як по 30 особин. У приміщеннях для дорощування найчастіше встановлюються пластикові щілинні підлоги, оскільки вони є більш гігієнічними та створюють комфортніші умови для утримання поросят. Важливо, щоб це приміщення добре опалювалося та мало хорошу систему вентиляції.

 

 

Свиней на відгодівлі містять на бетонних щілинних підлогах, оскільки бетон більш стійкий до вагових навантажень та механічних пошкоджень. Застосовуються системи обігріву та вентиляції. Особлива увага приділяється автоматичній подачі корму, постачанню свиней теплої та чистої води та системі вентиляції.

Організація ветеринарної роботи


Технологія спрямована на профілактику та дотримання карантинних правил. Відмінною рисою датської системи ветеринарного обслуговування є те, що ветеринарний лікар на фермі постійно не перебуває, а приходить туди за необхідності. Регулярні профілактичні ветеринарні операції здійснює обслуговуючий персонал: кастрацію поросят, усунення хвостів, дачу тваринам антибіотиків, введення вакцин. Для запобігання поширенню інфекційних захворювань дуже жорстко дотримуються карантинних правил. Проводиться боротьба з бродячими тваринами, гризунами та мухами. Технологія передбачає лікування хворих на свиней. Забивають хворих тварин у випадках, коли лікування не дає результату протягом двох тижнів. Захворілих тварин ізолюють та проводять лікування.

 

 

Переваги використання датської технології:

 

  1. вона актуальна для будь-якого віку тварин (відгодівлі свиней, свиноматок та кнурів);
  2. відповідає санітарно-гігієнічним нормам утримання тварин;
  3. автоматизації та механізації технологічних процесів утримання свиней (гноєвидалення, годівля, водопостачання);
  4. зменшення кількості стресових та конфліктних ситуацій між тваринами;
  5. зниження трудових витрат за обслуговування поголів'я.
  6. можливість застосування більшості свинотоварних ферм.

Більшість прибутку у свинарстві під час використання датської технології вирощування поросят забезпечується з допомогою високої безпеки поросят і досягнення ними максимальної живої маси до відлучення від свиноматок.