Лікування не розроблене.
Перехворіла птиця набуває нестерильного імунітету. Для специфічної профілактики у неблагополучних господарствах застосовують суху культуральну вакцину ПОЛІМУН Марек HVT із штаму ФС-126 герпесу індичок. Курчат прищеплюють одноразово в інкубаторії перед завезенням на ферму. Вакцину вводять внутрішньом'язово в ділянку стегна в дозі 0,2 мл. Імунітет формується на 21-28-й день. Епізоотологічна ефективність вакцинації 86 - 92%. Пройшла виробниче випробування вакцина із штаму М 22/72.


Основним профілактичним заходом є дотримання ветеринарно-санітарних вимог в інкубаторі та пташниках, проведення ретельної дезінфекції та дезінвазії перед завезенням нового поголів'я. Малопродуктивний і підозрюваний у захворюванні птах вибраковують і знищують. Рекомендується проводити відбір ліній курей, стійких до хвороби Марека.
У неблагополучних господарствах запроваджують обмеження. При поразці 5-10% поголів'я класичної формою хвороби Марека доцільно вбивати всю неблагополучну групу птиці. Здійснюють профілактичну перерву у відтворенні стада з . повною санацією пташників та обладнання.


При масовому поширенні хвороби забороняють реалізацію інкубаційних яєць та вирощування молодняку. Відтворення молодняку починають через місяць після ліквідації птиці та санації господарства у всіх технологічних ланках виробництва. Весь молодняк вакцинують у добовому віці.
За наявності у господарстві поодиноких випадків хвороби, без тенденції до поширення, дозволяють інкубацію яєць усередині господарства після 4-кратної дезінфекції парами формальдегіду. Дезінфекцію пуху, пера, інкубаційних яєць та приміщень проводять звичайними загальноприйнятими засобами. Обмеження з господарства знімають за відсутності хвороби Марека у птаха.