Профілактичні заходи полягають у своєчасному та регулярному використанні інсектоакарицидних засобів, що входять до складу спреїв, крапель, нашийників. Також існують препарати в таблетованих формах, що мають протикліщовий(акаріцидний) захист та захист від бліх. Вони демонструють високу ефективність у порівнянні з засобами зовнішнього застосування.
Тому що всі препарати до певної міри токсичні при злизуванні, то ідеально було б застосування лише одного виду препаратів,таких як таблетки Квадро таб,Сімпаріка Бравекто,Нексгард, але на практиці доводиться використовувати комбінації з 2-х, а іноді й усіх 3-х видів обробки.
Потрібно враховувати, що препарати можуть містити однакові речовини і при надмірному застосуванні можуть викликати отруєння.
Краплі та нашийники (Скайвет,Зоосет,Фіприст,Атакса та інші) починають діяти через деякий час після початку використання,спрей (Зоосет,Скайвет,Фіприст) діє відразу, але провести ретельну обробку спреєм складніше.
Краплі захищають від кліщів 1 місяць. Нашийник може діяти від 1 до 7 місяців. Спрей при ретельному обробленні діє 1-4 тижнів.
Ми рекомендуємо проводити базову обробку краплями і посилювати її нашийником або невеликими обробками вовни спреєм перед виїздами в небезпечні місця.
Використання специфічних лікувальних препаратів від піроплазмозу собак: азидін,імідопіран,імкар та інші. Цей спосіб підходить тільки для мисливців - використовується перед виїздом на полювання, де ймовірно величезна кількість кліщів. Дуже шкідливий спосіб профілактики піроплазмозу через токсичну дію препаратів і дуже короткий термін дії - менше 1 тижня, до кінця тижня ймовірність зараження збільшується.
Вакцина від піроплазмозу собак Нобівак Піро,Піродог -основне їх призначення не запобігання захворюванню собак на піроплазмоз, а зниження відсотка смертельних випадків. Використовується в регіонах де є носіями або схильні до ризику зараження практично всі тварини. В таких регіонах застосовують також спеціальний одяг проти кліщів для собак на прогулянках.