Бабезіоз собак – протозойна неконтагіозна трансмісивна хвороба, що викликає інвазію та руйнування еритроцитів найпростішим паразитом роду Babesia. Хвороба протікає гостро, підгостро, хронічно. Виявляється захворювання на підвищену температуру, анемію, гемоглобінурію, ураження ЦНС.
Клінічні прояви захворювання залежать від форми та стадії захворювання, особливостей організму собаки та пори року.

У ході проведення лікувальної терапії використовується інфузійна терапія, форсований діурез, мембранний плазмаферез, препарати, що покращують обмінні процеси, вітамінні комплекси, гепато – кардіопротектори.Застосування комплексного лікування з використанням мембранного плазмаферезу дає можливість стабілізувати загальний стан пацієнта та можливість тварині вижити, навіть у важких випадках перебігу захворювання та у не молодому віці.

У легких випадках, коли стан собаки задовільний. Спостерігається невелика слабість, знижений апетит, підвищення температури на градус.У таких випадках застосовують дексаметазон у дозі 2-4 мг (0,5-1 мл) залежно від розмірів собаки. Дексаметазон допомагає знизити температуру, а також запобігає розвитку алергії на азидин, що іноді відбувається. Потім вводять Плацестім (Катозал,Фосбевіт,Бутазал,Гепавікел) в дозі вказаної в інструкції щодня, 2-3 дні поспіль. Вони позитивно впливають на обмінні процеси в організмі та є джерелом вітаміну В 12.
Основний препарат для боротьби проти піроплазмозу – Азидин (Імкар,Імідопіран). Зазвичай флакон містить 0,24 г сухої речовини (є фасування по 2,4 г не переплутайте, бувають сумні приклади). Для домашньої аптечки дуже зручно мати Азидин 0,24 г+Карсилін 10 мл+Плацестім 10 мл.+вода очищ.10 мл
У собак, хворих на гостру форму піроплазмозу, різко зростає кількість білірубіну в сироватці крові, що пов'язано з масованим розпадом еритроцитів і вивільненням значної кількості гемоглобіну, що розпадається в печінці до білірубіну. Причому значно зростає кількість прямого білірубіну. Тому необхідні препарати для підтримки роботи печінки (гепатопротектори)
Карсілін – розчин для перорального застосування. 1 мл розчину містить: L-карнітин - 50 мг, силімарин - 20 мг, бетаїн - 20 мг, метіонін - 10 мг, сорбіт - 200 мг
Спосіб застосування: собаки, коти, хутрові звірі — 1-1,2 мл, при бабезіозі, лептоспірозі – 3 мл; Добову дозу можна ділити на дві частини і давати з інтервалом 10-12 годин, курс - 5-10 днів, при необхідності і особливо при ураженні печінки - 15-20 днів.Чи інші гепатопротектори- Гепакарнітол,Гепанефран і.т.інш.за призначенням лікаря.
Тіопротектин таблетки та ін'єкції.
1 таблетка препарату тіопротектин містить діючу речовину: тіотриазолін 0,1 г.

Собаки               

до 10 кг по ½ таблетки (50 мг) 2 рази на добу
10-20 кг                             по 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу                                  
                        20 кг і більше               по 1 таблетці 3 рази на добу

 

Ін'єкції 1 мл препарату містить діючу речовину: тіотриазолін 0,025 г.

  • До 5 кг - 2 рази на добу по 0,5 мл внутрішньом'язово або 1 раз на добу по 1 мл повільно;
  • 5-10 кг - 2 рази на добу по 1 мл внутрішньом'язово або 1 раз на добу по 2 мл повільно внутрішньовенно;
  • 10-20 кг - 2 рази на добу по 1,5 мл внутрішньом'язово або 1 раз на добу по 3 мл повільно внутрішньовенно;
  • 20 кг і більше - 2 рази на добу по 2 мл внутрішньом'язово або 1 раз на добу по 4 мл повільно внутрішньовенно