Птах, який отримав незначні ушкодження, ізолюють і піддають лікуванню. Рану обробляють антисептичними засобами. У промисловому птахівництві лікування кожної особини трудомістке, тому основні зусилля мають бути спрямовані на профілактику. Звертають увагу на правильність нормування комбікормів за основними показниками поживності. Збільшення кількості білка в раціоні птиці здійснюють за рахунок м'ясо-кісткового, рибного борошна, сухого молока або обрата, соєвого шроту, соєвого та інших макух. Можна профілактувати канібалізм дачею з кормом метіоніну, аргініну, цистину у поєднанні з бромистими препаратами. Оскільки марганець і сірка впливають на утворення пера, для профілактики розкльовування додатково вводять до раціону сульфат марганцю, хлористий кобальт, сульфат міді, сульфат заліза та селеніт натрію.
Не можна різко змінювати раціони, перехід на новий комбікорм має бути поступовим, необхідно постійно задовольняти потребу птиці у вітамінних та мінеральних кормах.
Також можна зменшити інтенсивність освітлення, використовувати освітлення червоним світлом.
Розкльовування каченят вдається припинити введенням в раціон по 3 - 4 г пір'яного борошна на добу протягом 10 днів поспіль.
Інші заходи профілактики канібалізму передбачають усунення похибок у змісті птиці: дотримання норм щільності посадки, фронту годування та напування, посилення вентиляції, нормалізації температурно-вологісного режиму, кількості та розмір гнізд.
Як засіб, що запобігає канібалізму, широко застосовують: лимонну кислоту - по 0,02-0,05 г на курку протягом 15-20 днів, метіонін - 400 г і біоветин - 50 г на 1000 курей протягом 20-30 днів. На 1 т корму додають 200 г сульфату марганцю. Застосування лікарських препаратів без усунення причини, що викликає розкльовування, малоефективне.
Дебікування птахів яєчного спрямування під час вирощування щодо добре поширена практика. Воно надійно профілактує канібалізм та позитивно впливає на продуктивність птиці.