Хворій собаці надаємо повний спокій.  Якщо вона у цей період годує цуценят, їх необхідно перевести на штучне вигодовування.  На початковій стадії хвороби застосовуємо консервативні методи лікування.  У стадії маститу хороші результати отримуємо від застосування лазерних апаратів різних модифікацій, застосовуючи СТП протягом 1,5-2,5 хвилин.  Курс лікування складається із 2-5 сеансів.

Застосовуємо антибіотики від пеніцилінів до сучасних цефалоспоринів та хінолонів.  Попередньо необхідно у ветеринарній лабораторії провести підтитрування збудника маститу виділеного із запального секрету молочної залози до антибіотиків та надалі проводити лікування обраними антибіотиком.

Непогані результати в початкових стадіях розвитку катарального і гнійного маститів отримують від застосування короткої новокаїнової блокади уражених пакетів 0,5% розчином новокаїну в дозі 5-20 мл в сполучний простір між основою кожного хворого пакету залози і черевною стінкою.  Блокаду у разі потреби можна через 1-3 дні повторити.  При амбулаторному відвідуванні ветеринарної клініки її можна робити 1 раз на 3 дні.

У стадії вирішення запального процесу місцево застосовують теплові процедури-грілки, припарки, компреси, що зігрівають, парафінові аплікації, опромінення лампою солюкс.  Хороший ефект настає від застосування озокериту, що забезпечує глибоке прогрівання тканин.  Не рекомендується призначати компреси та припарки при абсцесах молочної залози так, як у результаті пасивної гіперемії спостерігається погіршення кровопостачання і може виникнути небезпека відкриття абсцесу з подальшим проривом гною у здорові прилеглі тканини.

Наразі знайшло широке застосування препарату тилозин.  Курс лікування 3-5 днів по 0,15-0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла.
За відсутності позитивних результатів від консервативного способу лікування протягом декількох днів, необхідно вдатися до хірургічного втручання через наявність безлічі дрібних абсцесів з густим гноєм у товщі ущільнення, що не розсмоктується.  Дозрілі абсцеси розкриваємо, гнійні порожнини присипаємо порошком стрептоциду та інших антимікробних засобів і надалі лікуємо антимікробними мазями та емульсіями.