Ларингіт – запалення слизової оболонки гортані. Зустрічається одночасно з ураженням трахеї та глотки.
Причиною виникнення даної патології є вдихання дратівливих газів, механічні подразнення, різка зміна повітря, що вдихається, а також ларингіт виникає як наслідок деяких інфекційних захворювань.
У хворих тварин спостерігається сухий уривчастий болісний кашель, який поступово посилюється при виході з приміщення або вході до нього. В області гортані відзначається болючість. Можливе підвищення температури тіла та поява задишки. При своєчасному усуненні причин хвороба протікає доброякісно протягом 10-15 діб. При хронічному ларингіті періоди поліпшення чергуються із періодами загострення.


Діагноз ставиться виходячи з клінічних ознак, диференціюючи від фарингіту, у якому відсутня болючість у сфері глотки.


Лікування ларингіту має бути комплексним. Необхідно усунути причину захворювання, захистити тварин від протягів та факторів, що викликають збудження, стрес. Свиням призначають дієту, що щадить, гортань зрошують рослинними маслами, в'яжучими розчинами, на область гортані накладають зігрівальні компреси і тепло закутують шию. Проводять курс антибіотикотерапії. При сильному кашлі призначають внутрішньо мукалтин, еуфілін та інші відхаркувальні засоби.


Профілактика хвороби полягає у дотриманні ветеринарно-санітарних норм утримання тварин, попередженні та лікуванні захворювань, що ускладнюються ларингітом, зміцненні резистентності організму свині.