Отруєння у собак, неважливо, харчове чи харчове, вимагає негайної першої допомоги. На жаль, нерідко врятувати вихованця не вдається, наприклад, якщо як токсин були важкі метали, пестициди або гербіциди, лікарські препарати.
При отруєнні отрутою щуром необхідні препарати, які збільшать згортання крові, зміцнять судини, а також допоможуть вивести з організму залишки токсинів. Самостійно займатися цим не варто.
Вам слід надати першу допомогу, а потім одразу ж бігти до ветеринара. Якщо ваш вихованець проковтнув щось, то насамперед необхідно викликати блювоту.
Для цього підійде слабкий розчин марганцівки (буквально пару кристалів на півлітрову банку з кип'яченою водою). Однак якщо причиною нездужання стали нафтопродукти, це категорично заборонено!
Можна дати активоване вугілля. Зазвичай потрібна таблетка на кожні десять кілограмів маси пса. Найкраще давати кілька разів адсорбент, але це не замінює прийому у ветеринара.
Якщо ж причина отруєння не харчова, то тут набагато складніше. Якщо на вовну та шкіру потрапив токсин, то помийте тварину великою кількістю води без будь-якої хімії чи мила. Невідомо, як взаємодітимуть між собою компоненти миючого засобу та отрути. Можуть з'явитися отруйні пари, які завдадуть ще більше шкоди.
При отруєнні через дихальні шляхи необхідно свого улюбленця винести на свіже повітря. Як тільки собаці полегшує трохи, віднесіть його у ветклініку. Якщо вжалила комаха або вкусила змія, до місця відразу ж прикладіть лід або щось дуже холодне.
Це призведе до звуження судин, отрута повільніше поширюватиметься по організму. Не втрачайте жодної хвилини, бігом за сироваткою до лікаря.