Навіть дуже вихований пес може отруїтися. Токсини надходять в організм і через пащу, і при вдиханні, через шкіру (наприклад, під час обробки тварини від бліх, кліщів) і навіть ін'єкційним способом (передозування ліками або введення препарату, що містить токсини або інші отруйні компоненти).


Собака може отруїтися:

  • Неякісною їжею (хліб із пліснявою, що забродив суп або скислі макарони).
  • Хімією (чистячі та миючі засоби, шампуні, фарба для волосся, добрива для рослин, засоби для цькування гризунів та комах, побутова хімія, лакофарбові вироби).
  • Передозування ліками (таблетки чи суспензії для дегельмінтизації).
  • Безконтрольні прогулянки (гербіциди та пестициди, отруєні гризуни).
  • Укус отруйних змій, комах.

Клінічні ознаки отруєння:
Загальна слабкість. Тварина стає млявою, більше лежить. Якщо й намагається ходити, то лапи тремтять, можуть підгинатися. Нерідко з'являється тремтіння, судоми. Іноді загальне придушення, навпаки, замінюється перезбудженням. Найбільш поширені клінічні ознаки отруєння – блювання та пронос. Підвищується спрага. Це пов'язано з зневодненням через блювоту і пронос. Дихання часто, поверхневе.


Якщо ж сталося отруєння щурою отрутою, у блювоті та проносі видно кров. Це відбувається через те, що речовина, що діє, «спеціалізується» на порушенні згортання крові. Невелика ранка спричинить велику втрату крові. Звідси й анемія слизових.
Температура у собаки вища за норму. Пульс прискорений. Після отруєння щурою отрутою тварина стогне, вона відчуває біль у животі. Якщо терміново не розпочати специфічне лікування, пес помре болісною хворобливою смертю. Судоми з'являються у разі потрапляння в організм миш'яку або діючої речовини протитуберкульозного препарату (ізоніазидом). Якщо терміново не зробити лікування, отруєння у собак цими компонентами призведе до паралічу та загибелі.


Іноді неправильно складений раціон стає причиною розвитку серйозних проблем зі здоров'ям. Наприклад, якщо дуже часто давати білкову їжу (м'ясо, сир, риба та курка). Коли щодня дається величезна кількість, то нирки страждають. Сеча змінює свій відтінок та запах, з'являється лупа та місця облисіння (найчастіше на хвості та на хребті), якщо вчасно не звернутися до ветеринара та не змінити меню, з'явиться ниркова недостатність у цуценя.