Тендинітом у собак називають запальний процес, який уражає сухожилля. Як правило, тендиніт виникає в результаті стрибків, ударів та відкритих ушкоджень. При цій патології можливе ураження сухожилля глибокого пальцевого згинача, сухожилля поверхневого згинача, міжкісткового середнього м'яза. У більшості випадків запалення при ураженні глибокого згинача пальця локалізується в місці з'єднання з додатковою головкою, середині п'ясті та ін. Перебіг тендиніту у собак може мати гострий або хронічний характер. Можливий розвиток як асептичної, так і гнійної форми захворювання.


Гострий асептичний тендиніт пов'язаний зі слабким розтягуванням або забоєм. Усередині сухожилля розриваються капіляри. При сильніших впливах відзначаються розриви сухожилля та їх пучків. Собака обмежує тривале спирання на уражену кінцівку. При обмацуванні ударів проявляється біль та набряк. Для більш важких ушкоджень характерна сильна кульгавість. Вона виникає відразу після травматичного ушкодження. Її посилення відзначається протягом першої доби. По ходу ураженого сухожилля виявляється довгаста припухлість. Її обмацування супроводжується хворобливістю. У зоні припухлості відзначається підвищення місцевої температури. Собака постійно перебуває у стані збудження. Кінцівка набуває вимушеного напівзігнутого положення. Щоб зменшити у собак запальний процес, на уражену кінцівку накладають пов'язки, що давлять, і холодові компреси. Перед цим ранки і подряпини підлягають обробці йодом або зеленкою. Після усунення гострого запального процесу можна скористатися зігріваючими компресами, брудолікуванням, масажем. Область травмованого сухожилля можна змастити маззю гідрокортизону.


Гнійний тендиніт пов'язані з переходом патологічного процесу з оточуючих тканин чи зараженням ран сухожиль. Локалізацією гнійного тендиніту є сполучна тканина навколо сухожилля. В результаті сухожильні пучки здавлюються. Це загрожує порушенням їх харчування та некрозом. Гнійний тендиніт у собак характеризується наявністю болючої напруженої припухлості та потовщених сухожиль, підйомом місцевої та загальної температури тіла. Характерно різке порушення функції кінцівки та поява сильної кульгавості підвішеного типу. Часто гнійна форма захворювання проявляється лихоманкою, почастішанням пульсу та дихання, підвищенням артеріального тиску, загальним пригніченням. В основі лікування гнійного тендиніту лежить усунення гною. Цій процедурі передує знеболювання. Видалення гнійного ексудату супроводжується зрізанням всіх нежиттєздатних ділянок сухожилля, ліквідацією кишень і затіків гною в навколишніх тканинах. Рана підлягає обробці перекисом водню та йодованим спиртом. Також передбачається використання антибактеріальних препаратів та сульфаніламідних засобів. Під час пригнічення собаки показані системні антибактеріальні препарати (пеніцилін).


Паразитарний тендиніт викликаний впливом паразитів, що розносяться струмом крові. В результаті виникає запалення хронічного характеру. При паразитарних тендинітах відзначається вузлувате потовщення сухожилля. Крім того, патологія може виявлятися облисінням деяких ділянок шкіри. Відзначається слабовиражена кульгавість. Для лікування патології дерматиту у собак використовують розчин Люголя.