Існує велика різноманітність схем випоювання телят. Вони різняться за кількістю молока, використання обрата, замінників молока, кратності випоювання, використання концентрованих і грубих кормів. Спеціалісти не мають єдиної думки, яка схема є кращою. Розглянемо одну з сучасних схем випоювання, а на її прикладі зупинимося на найважливіших моментах, які необхідно враховувати в будь-якій існуючій технології.

Найбільш відповідальним моментом після народження теля є випоювання якісного молозива. Не пізніше ніж через годину після отелення він обов'язково повинен споживати від 0,7 до 2 л молозива, але не більше, інакше у теляти з'являться проблеми із травленням. Другу порцію молозива випоюють через 4-6 годин. Поступово кількість молозива, що випивається, повинна дійти до 1/5 ваги новонародженого на добу за 3-4 прийоми. Перед випоюванням обов'язково перевіряють якість молозива на вигляд органолептично і за допомогою колострометра на кількість імуноглобулінів. Якщо материнське молозиво поганої якості, використовують заморожене. Якщо новонароджене теля не п'є, то перше молозиво заливають через зонд. Випиювання до 10 дня здійснюється і з бачка з соскою, а потім із цебра.

Залежно від складу замінника незбираного молока визначається вік теляти, з якого можна починати його використовувати. У схемі випоювання телят, що розглядається, замінник цільного молока «Теленок.PREMIUM» використовується з п'ятиденного віку.

 

                   Період життя, дні                                            Кількість молока (молозива), кг                                     Кількість ЗЦМ "Теля PREMIUM" (розчин), кг                       Комбікорм, кг    
1-5 5 - -
6 3,8 1,2  
7 2,5 2,5  
8 1,2 3,8 Приучение
9-30 - 5 0,2
31-60 - 6 0,5
61-70 - 5 1
71-80 - 4 1,5
81-90 - 2 2

 

Але слід пам'ятати, що з більш раннього віку можна використовувати той чи інший ЗЦМ, тим він дорожчий. Тому, як правило, для випоювання телят використовують або кілька видів ЗЦМ або починають його випоювання з більш пізнього віку.

Привчання до теплої чистої води треба розпочинати з перших днів життя теляти. Воду потрібно прибирати до і після випоювання за 2-2,5 години. До місячного віку рекомендується 3-4 разова випойка ЗЦМ, а потім можна переходити на 2-разову. В останні дні випоювання ЗЦМ дають увечері.

Комбікорм у годівниці має бути постійно. Спочатку використовують комбікорм передстартер, а потім стартовий комбікорм. В Україні найбільш якісними є комбікорми виробництва фірм BEST MIX, SHENCON, PROVIMI Постійно здійснюється контроль за поїданням комбікорму. При споживанні 2 кг комбікорму теля можна переводити в старшу групу.