Вакцинація є ефективним і недорогим методом профілактики найпоширеніших та найнебезпечніших для кішки захворювань. Своєчасно зроблені щеплення дозволяють не тільки зберегти життя та здоров'я домашньої улюблениці, а й заощадити на лікуванні у разі зараження.

Усі щеплення поділяються на обов'язкові та рекомендовані. В обов'язковому порядку роблять щеплення від таких хвороб:

Панлейкопенія (котяча чумка). Небезпечне, вірусне захворювання, що важко піддається лікуванню, при якому уражаються органи травлення, респіраторні органи та серце, а також настає загальне зневоднення організму. При несвоєчасному наданні ветеринарної допомоги смерть настає у 90% випадків. Особливо небезпечна хвороба для кошенят і для похилого віку.

Ринотрахеїт. Причиною захворювання є вірус котячого герпесу (FHV-1). При захворюванні спостерігається лихоманка, закладеність носа, трахеїт (ураження верхніх дихальних шляхів), кон'юнктивіт. Захворювання складно піддається діагностиці, нерідко перетікає у хронічну форму, а вірус герпесу зберігається в організмі кішки та після лікування. Імовірність смертельного наслідку становить від 5% до 20%.

Кальцівіроз. Одне із найпоширеніших небезпечних вірусних захворювань. Зараження відбувається при прямому контакті з хворою твариною, від матері кошенят, під час прогулянки при обнюхуванні виділень інших тварин, повітряним шляхом, а також через взуття чи одяг людини. Основними симптомами захворювання є підвищення температури до 40 ° C і вище, поява виразок на слизовій оболонці рота, кон'юнктивіт, рясне слиновиділення, кашель і чхання, неприємний запах з рота, пневмонія. Захворювання не становить небезпеки для людини, проте у кішок у 30% випадків призводить до загибелі тварини.

 

Сказ. Смертельне захворювання, що характеризується ураженням головного (менінгоенцефаліт) та спинного мозку. Небезпечно не лише для тварини, а й для людини.

Загальна схема профілактичних заходів передбачає вакцинацію тварин, обробку проти внутрішніх та зовнішніх паразитів.

Вік період проведення Захід Препарат та дозування
3 тижні Дегельментизація одним із препаратів проти глистів. (Проти нематод, круглих гельмінтів) Мілпразон
1 таблетка от 0,5 до 2,5 кг
4-5 тижнів Вормідекс сусп.ор. для цуценят/кошенят зі смаком м'яса 1мл на 1кг м.т.

 
8 тиждень Вакцинація одним із препаратів проти вірусних інфекцій за рекомендацією лікаря ветеринарної медицини:
Вакцина Феліген СRP
ринотрахеїту, кальцивірозів, панлейкопенії, хламідіозу
Біофел PCH
панлейкопенії, кальцивірозів, герпесвірус
Нобівак Tricat Trio
панлейкопенії, кальцивірозів, ринотрахеїту
Вакцина Феліген СRP
Біофел PCH
Нобівак Tricat Trio
  1 мл підшкірно 
9-12 тиждень Обробка одним із препаратів від зовнішніх паразитів Квадро ТАБ,Зоосет,Скайвет, Вектра, Фіпрен
Залежно від ваги
10-12 тиждень Ревакцинація одним із препаратів проти ринотрахеїту, кальцивірозів, панлейкопенії, хламідіозу, герпесвірус та вакцинація проти сказу Біокан R,Нобівак R Вакцина Феліген СRP + Нобівак R чи Біокан R, Біофел PCHR,
Нобівак Tricat Trio+ Нобівак R 1 мл підшкірно 
З 10 -12 тижнів при несприятливій обстановці. Вакцинація одним із препаратів проти дерматомікозів (трихофітія, мікроспорія, грибкові захворювання) Вакцина Біофел M Plus
Кожні 3 місяці Дегельмінтизація одним із препаратів Мілпразон, Квадро Таб,Канідекс,Вормідекс , Енвайр
Дозування в залежності від препарату та ваги
Раз на 1 місяць Обробка від ектопаразитів одним із препаратів Зоосет,Скайвет, Вектра, Фіпрен
Залежно від ваги
12 місяців Вакцинація одним із препаратів проти ринотрахеїту, кальцивірозів, панлейкопенії, хламідіозу, герпесвірус та вакцинація проти сказу Нобівак R  або Біокан R Феліген СRP + Нобівак R чи Біокан R, Біофел PCHR,
Нобівак Tricat Trio+ Нобівак R 1 мл підшкірно 
Важливо! Кожна наступна вакцинація проводиться через 12 місяців!

Важливо! Вакцинується лише абсолютно здорова тварина.   Обробку від внутрішніх та зовнішніх паразитів проводять з інтервалом у 3 дні!
 У період вагітності та лактації антигельмінтики не давати або з зостереженнями по рекомендації вет лікаря!