Весняно-літній сезон варто приділити більшу увагу профілактичним заходам для вашого чотирилапого друга: носити на прогулянці спеціалізований нашийник від бліх і періодично купати собаку з протиблошиним шампунем.
Адже знайдена на собаці або в будинку блоха свідчить, що вона, напевно, не одна – у неї поряд сім'я та друзі, багато – багато блішок у різній стадії розвитку. Звичайно, вам може пощастити, і ви принесете в будинок тільки самотнього блохи, але це малоймовірно - як правило, охоче змінюють власника готові відкласти яйця самки.
Саме тому необхідно крім перерахованих профілактичних заходів додатково оглядати собаку на предмет ушкоджень шкірного покриву або залишків життєдіяльності бліх, не допускати контакту вашого вихованця з ймовірно інвазованими тваринами, а все, що стосується предметів побуту вашого вихованця (підстилка, плед в автомобілі тощо). ) так само підлягає періодичній обробці.
Звичайно, це може бути обтяжливо, проте вивести бліх, що з'явилися, не в приклад складніше. Тому завжди краще запобігти їх появі, ніж потім витрачати дорогоцінні сили, нерви та час на виведення бліх як у всьому будинку, так і у вашого собаки.
Найбільш ефективними методами профілактики є краплі від бліх для собак, трохи рідше в хід йдуть інші засоби, у тому числі відмінним профілактичним рішенням є спеціальний нашийник від бліх та кліщів.

Нашийник від бліх має профілактичний характер. У разі, коли собака вже заражена бліхами, варто відразу переходити до наступного етапу, промивши вихованця зі спеціальним шампунем або провівши обробку іншими антиблошиними засобами. І тільки після кількох тижнів після обробки варто надіти на собаку нашийник.
Шампунь від бліх знищує блох, що вже існують на собаці, проте не має пролонгованої дії. Ідеальний перед більш ґрунтовною обробкою інсектицидами.
Спрей від бліх викликає їх загибель відразу, при цьому ефект відлякує зберігається протягом тижня. Однак спреї не дуже комфортні в нанесенні, тому що промазати проти росту волосся густу шерсть собаки не завжди просто, особливо якщо собака приблизно з вас ростом. Також виробники не рекомендують купати тварину за пару днів до і після обробки препаратом.
Краплі є найбільш ефективним засобом, який наноситься безпосередньо на холку собаки. Захищає і від бліх, і від кліщів, і навіть від комарів! Дія активних речовин препарату сягає до одного місяця.
Вибір препаратів від кліщів досить великий, проте провідні собаківники віддають перевагу краплям, що відлякують паразитів, таким як Скайвет Дог Протектор. Дія препарату настає досить швидко. Проти бліх препарат починає працювати моментально, проти кліщів, комарів і кровососних мух через кілька годин після обробки так як препарат повинен рівномірно розподілитися по тілу тварини. Краплі знищують від 98,5% до 100% бліх, кліщів, комарів та кровососних мух, не даючи їм вкусити собаку. Адже це найважливіше – не дати можливості паразиту вкусити.
Таблетки та ін'єкції застосовуються для порушення життєвого циклу бліх, запобігаючи розвитку личинок та яєць у дорослих комах. Є скоріш профілактичним засобом, вживаним разом із основний терапією.