До комплексу заходів щодо попередження сальмонельозу входять:

  • недопущення занесення збудника захворювання ззовні,
  • дотримання оптимальних умов утримання та годівлі тварин та ветеринарно-санітарного режиму у господарстві,
  • імунізації тварин у разі загрози занесення захворювання.

Важливою ланкою у профілактиці хвороби є комплектація та ремонт основного стада благополучним щодо сальмонельозу поголів'ям. Для цього під час перебування тварин у карантині проводять дослідження сироваток крові в РА та бактеріологічні аналізи фекалій на носійство сальмонел.
У разі захворювання господарство оголошують неблагополучним по сальмонельозу. Всі поросята-відйоми та сосуни старше 1 міс піддаються клінічному огляду. Їх ділять на дві групи: явно хворі поросята з гострою, підгострою та хронічною формою перебігу хвороби та підвищеною температурою; поросята з нормальною температурою тіла, які не мають клінічних ознак сальмонельозу. Після ізоляції поросят першої групи лікують сироваткою, антибіотиками, сульфаніламідними та нітрофурановими препаратами, симптоматичними засобами, ПАБК. Поросят другої групи після термометрії вакцинують. При спалах хвороби рекомендується застосовувати моновакцини.
У неблагополучних свинарниках щотижня проводять дезінфекцію 4-відсотковим гарячим (60 ° С) розчином гідроксиду натрію. Таку ж обробку здійснюють і в приміщеннях, що загрожують. Одночасно вживають заходів для знищення гризунів.
Для імунізації тварин використовують вакцини проти сальмонельозу.