Забиті рогами, копитами, різними сторонніми предметами, падіння тварин, особливо при їх транспортуванні, призводять нерідко до серйозних ушкоджень, що супроводжуються крововиливами в тканині, розривами м'язів, переломами кісток, маститами, запаленням інших органів та ділянок тіла. Часто від травм виникають аборти, утворюються черевні грижі та інші ускладнення. Все це призводить до зниження продуктивності тварин, їх вибракування, а іноді і до загибелі.
Слід зазначити, що найбільша кількість ушкоджень виявляється у дорослих тварин і менша – у молодняку. Особливо сильні ушкодження спостерігаються у тварин поганої вгодованості. Худоба травмується при утриманні її в господарствах та на пасовищах.
Проблема запобігання травматизму — це використання прихованих резервів тваринництва.
Дуже небезпечний для великої рогатої худоби слизька підлога. При ковзанні тварини можуть завдати собі важких травм, можуть бути вивихи тазостегнового суглоба переломи кісток тазу та ін.
Щоб звести до мінімуму травми при безприв'язному утриманні, необхідно організувати правильно. Внутрішнє обладнання приміщень, так само як і при стійловому утриманні худоби, не повинно мати гострих виступів, цвяхів і сучків, що стирчать. Вночі має горіти світло.
Дуже важливо, щоб підлоги в приміщеннях та вигульні майданчики мали тверді покриття, інакше вони перетворяться на місиво із бруду та гною. Вогкість призводить до мацерації шкіри, особливо на пальцях кінцівок, і вона ушкоджується навіть при незначних механічних впливах.
Для профілактики травматизму при випасанні тварин, крім правильної підготовки тварин до випасу, необхідно ретельно готувати пасовище. Насамперед слід очистити пасовища від гострих предметів та каміння, викорчовують пні. Готують зручні підходи до природних та штучних джерел води та широкий фронт водопою, що попереджає тисняву та бійку серед тварин.
При всіх способах утримання тварин тварини можуть наносити один одному травми рогами. Тому знерожування телят є ефективним методом зниження травматизму. Також можливе знеродження дорослої худоби.