Травми – порушення цілісності та функцій тканин організму внаслідок зовнішніх впливів. Розрізняють такі види травм: механічні, фізичні, хімічні, біологічні, стресові та електричні. Травма може бути спричинена як одним впливом так чи кількома факторами. Останні називають комбінованою травмою. Якщо пошкодження тканин виникає у кількох місцях тіла травма називається множинною. Травми можуть бути також відкриті та закриті.
Забій це механічне пошкодження тканин та органів із збереженням цілісності шкіри. При забитих місцях пошкоджуються кровоносні та лімфатичні судини внаслідок чого кров і лімфа потрапляє всередину тканин.
Умовно виділяють чотири ступені ударів. При першому ступені ушкоджень піддаються внутрішні шари шкіри. На зовнішньому шарі видно подряпини, подряпини. Шкіра набрякає і на ній видно крововиливи. Хоча при дотику болючість не спостерігається. Через кілька діб з'являється підвищена больова та тактильна чутливість.
Забитий другого ступеня характерний розшаровуванням та розривами м'язів, розвитком запального набряку, підвищенням температури, почастішанням дихання та пульсу.
При забитих місцях третього ступеня спостерігаються сильні пошкодження шкіри, сухожиль, м'язів і навіть кісток. Внаслідок пошкодження може спричинити шок та некроз тканин.
При четвертій мірі забиття порушення такі, що травмовані тканини не функціонують і відновлюються. При влученні інфекції розвиваються абсцеси, флегмони, сепсис.