Сприяючим фактором є не збалансований раціон та концентрований тип харчування. Білкове годування високої концентрації без додаткової рослинної їжі та молока – це прямий ризик розвитку набрякової хвороби. Тому профілактику варто розпочинати з перегляду раціону. У раціон підсосних поросят варто включити ЗЦМ (замінники незбираного молока) шляхом автоматичного або ручного його випоювання. Раціон же від'ємиш необхідно збагатити додатковою клітковиною і цинком як мінімум на 10-15 відсотків. Ранній відлучення (раніше 22-24 днів) це істотний фактор у формуванні хвороби. Не досягли потрібного віку від'ємиш варто містити в спеціальних умовах. У так званих «дитячих кімнатах» (з додатковим обігрівом та спеціальним кормом).

 

 

Застосування замінників незбираного молока (ЗЦМ) відіграє важливу роль у профілактиці набрякової хвороби. Для цих цілей можна використовувати автоматичну молочну систему, яка подаватиме молоко в чашкові напувалки поросятам протягом дня. Як замінники молока можна використовувати наприклад ЗЦМ «Супермілк» у розрахунку 140-160 грам на літр води (температури 50-55 градусів). Це дасть тварині додатковий вітамінно-мінеральний комплекс необхідний швидкого зростання розвитку. Крім того комплекс органічних кислот, що входять до його складу, має бактеріостатичну дію.

 

 

ПОРАДИ


Глауберова сіль - одна з порад, яку варто застосувати. Це дозволить зняти ознаки інтоксикації. Cульфат натрію (5-7%) потрібно додати автоматично в питну воду через систему ніпельних напувалок або наливати в ручному режимі додаткові корита. Це краще поєднати з 8-12 годинною голодною дієтою. Також рекомендовано використовувати підкислювачі із питної води. Можна для цього вибрати такі підкислювачі як Аквакліан, Кроноцид Л, Ultimate Acid у 0,5-1% концентрації. Шлунок молодих тварин ще мало розвинений у тому щоб виробляти необхідну кількість соляної кислоти. Тому органічні підкислювачі їм необхідні підтримки потрібного pH.