При профілактиці ехінококозу собак необхідно періодично піддавати дегельмінтизації. Кратність дегельмінтизації залежить від інтенсивності інвазії. Рекомендується у перший рік проводити її 8 разів, у другий рік – 4 рази. Одночасно необхідно виявити тварин, що знову захворіли. Після дачі антгельмінтика собак тримають на прив'язі, щоб можна було зібрати заражені паразитами та яйцями екскременти та знищити їх шляхом поховання чи спалювання.
Велику роль профілактики хвороби грає правильне проведення дегельмінтизації тварин, яку слід регулярно повторювати з урахуванням необхідної дози препарату. Щоб уникнути захворювання людини і тварин забороняється згодовувати собакам продукти забою хворих тварин, які не слід кидати будь-де, а закопувати глибоко в землю. Собака може заразити свого господаря, облизавши його руки після того, як закінчить свій туалет.
 

5 профілактичних заходів, які допоможуть вам уникнути зараження ехінококозом від свого домашнього вихованця:

Строго дотримуйтесь основних правил гігієни: ретельно мийте руки після кожного контакту. Намагайтеся уникати близького контактування: облизування, поцілунків та ін.

Не годуйте собаку сирими продуктами: м'ясом, печінкою та ін. Кожен продукт має пройти термічну обробку.

Не допускайте вільного вигулу. Усі прогулянки з твариною повинні здійснюватися спільно з вами або іншим членом сім'ї.

Регулярно записуйте на обстеження до ветеринара. Як мінімум, 1 раз на півроку потрібне копрологічне дослідження.

Обов'язково мийте овочі, фрукти та ягоди перед вживанням. Якщо з вами живе собака, то рекомендується додатково споліскувати їх гарячою водою.

Ехінококоз – дуже поширене та небезпечне захворювання. Судячи зі статистики, у собак воно діагностується на 40-45% частіше, ніж у котів