Профілактика бронхіту у собаки будується на загартовування, створення хороших зоогігієнічних умов утримання, повноцінного годування, розумних навантажень.
Від найнебезпечніших інфекційних бронхітів собак розроблено специфічні вакцини. У віці 2-4 тижні цуценят можна обробити від парагрипу, аденовірозу, чуми м'ясоїдних. Наступна ревакцинація проводиться щороку – це дозволяє підтримувати імунітет від цих захворювань.
Попередити менш небезпечні запалення бронхів можна за допомогою підвищення загальної резистентності та створення добрих умов утримання. Також необхідно регулярно щепити вихованця, обробляти його від паразитів, лікувати незаразні патології на ранній стадії – ослаблений іншими захворюваннями організм сильно сприйнятливий до запальних процесів. Особливу увагу необхідно приділяти собакам, які у вольєрах у прохолодний час – сторожовим породам. Їхнє житло має захищати від вітру, опадів та холоду. Регулярно змінюйте підстилку, стежте, щоб вона була сухою та теплою. Хороший раціон, збалансований за білком, жирами, мікроелементами та вітамінами стимулює захисні сили організму.