Профілактика має бути диференційованою, залежно від спеціалізації та системи ведення свинарства.
У репродукторних та племінних господарствах поросят профілактично дегельмінтизують препаратами піперазину – з квітня по грудень триразово:
1. перший раз - у 35-45-денному віці,
2. другий - у 50-55-денному та
3. третій у 3-місячному віці; з грудня по квітень - дворазово: у 50-55-денному віці та у 3-місячному віці.
Свиноматок дегельмінтизують за місяць до масових опоросів. Дезінвазію свинарників-маточників проводять перед кожним туром опоросів, а приміщення для молодняку перед черговим заповненням їх новою групою дорощування. На вигульних майданчиках та в соляріях підлога повинна мати тверде покриття. Кормовий раціон поросят та свиноматок має бути повноцінним.
У відгодівельних свинарських господарствах тварин дегельмінтизують у період профілактичного карантинування (за результатами дослідження проб фекалій), періодично дезінвазують приміщення (після відправки чергової партії свиней на забій), регулярно прибирають та знезаражують гній.
На свинарських комплексах основними ланками протиаскаридозних заходів є регулярне очищення приміщень від рідкого гною з подальшим його знезараженням та утилізацією, запобігання забруднення навколишнього середовища, недопущення на комплекси інвазованих аскаридами кнурів і свиноматок.