1. Для зниження (інгібування) виробництва соляної кислоти у шлунку використовують:
циметидин, фамотидин, ранітидин, омепразол.
Ці препарати захищають стінку шлунка від агресивної дії шлункового соку та прискорюють загоєння виразок.
2. Внутрішньовенна інфузія – необхідна для боротьби зі зневодненням у потребі із виразковою хворобою, для корекції електролітного стану крові. Крім того, пацієнтам із сильною анемією може бути рекомендовано переливання крові.
3. Протиблювотні препарати повинні бути використані з обережністю. В основному використовують такі препарати, як Нівоміт,Серенія,Метоклопрамід.
4. Антациди та адсорбенти – допомагають захистити та заспокоїти подразнену слизову рослинну шлунку, а також пов’язують шкідливі та отруйні речовини. 
5. Антибіотики – показані у випадку бактеріальної інфекції (наприклад, Heliobacter Pylori).
6. Ендоскопічна хірургія – може бути використана для видалення сторонніх тіл, завершення шлунка або для зупинки кровотечі.
7. Дієта – швидше відновити нормальну роботу шлунково-кишкового тракту, а м’яка консистенція корму не травмує подразнену слизову оболонку.
8. Боротьба зі стресами - важлива для собак і кішок, у яких можлива причина вірусної хвороби - сильний стрес. Тваринам з легковозбудимою нервовою системою можуть бути призначені заспокійливі препарати та феромони.

Догляд за твариною з виразкою шлунка

Тварина з виразкою  шлунка має проходити регулярний огляд у свого лікаря. Так як це захворювання протікає з рецидивами, можуть бути рекомендовані препарати, які тварина або собака отримують протягом тривалого часу або з певними інтервалами. Важливо дотримуватися рекомендацій ветеринарного фахівця, не скасовувати і не пропускати прийом препаратів.
Дієті, рекомендованої вихованцю, також повинно суворо слідувати. Не допускається годування будь-якими іншими продуктами, забороняється підбирати їх на вулиці, або отримувати ласощі зі столу. Суворе дотримання дієти - це ще один шанс продовжити період ремісії захворювання.
Обмеження стресу та сильних фізичних навантажень також важливо для тварин з виразкою шлунка. Якісний домашній догляд у поєднанні з кваліфікованою та своєчасною  ветеринарною допомогою допомогають кішці або собаці з виразками шлунка жити досить довго та подовжують період ремісії.

Сильна кровотеча може бути усунена лише хірургічним шляхом. Особливо небезпечний прояв прободної виразки. У цьому випадку передбачається видалення самої виразки та ушивання країв рани.